Загроза вторгнення РФ. Втрати економіки України зараз становлять $2−3 млрд на місяць — заступник голови ОП

21 лютого 2022, 11:53

На тлі повідомлень про можливе вторгнення РФ в Україну втрати української економіки становлять $2−3 млрд на місяць. Інвестори ставлять проєкти на паузу.

Безповоротні втрати української економіки на тлі повідомлень про загрозу вторгнення військ РФ в Україну з січня становлять $2-3 млрд. на місяць. Про це заступник голови Офісу президента Ростислав Шурма заявив в інтерв'ю НВ.

Відео дня

За словами Шурми, йдеться про зупинені інвестиції, додаткову інфляцію, втрати в туристичній сфері та скорочення авіаперевезень.

Також Шурма наголосив на спекулятивному тиску на фінансові ринки, який блокує запозичення, тисне на курс. Вплив від такого тиску він оцінив в окрему суму $1,5-2 млрд.

$2-3 млрд - це втрати для економіки. Тобто фактично збитки, які ми зазнаємо щомісяця», - зазначив Шурма.

Заступник голови ВП підкреслив, що в ситуації, що склалася, ставлять проекти на паузу, а зовнішні кредитні ринки тимчасово закриті.

За словами Шурми, у разі стабілізації ситуації " Хоч би в такому стані, як зараз" втрати почнуть скорочуватися, а "больовий поріг" в інвесторів підніметься.

Нагадаємо, що за даними Центру економічних та бізнес-досліджень, через військовий конфлікт з Росією та окупацію Криму, українська економіка втратила $280 млрд за період з 2014 по 2020 рік.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X