Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Забудовникам спростили життя, а покупець націлений на економ-клас - огляд ринку нерухомості

25 грудня 2016, 09:16
5038
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

В Україні спростили половину будівельних норм

Основні події на ринку нерухомості за останній тиждень

1 В Україні стали більше будувати

Будівельна галузь гостро реагує на зміни в економічній ситуації. Як тільки ситуація на валютному ринку стала більш менш прогнозованою, обсяги будівельних робіт зросли.
За даними Держстату, в січні-листопаді 2016 року будівельні підприємства збільшили обсяги робіт порівняно з аналогічним періодом минулого року на 14,1% – до 59 млрд 300 млн. грн

Обсяги робіт з будівництва будівель за звітний період збільшилися на 16,1% – до 30 млрд. 400 млн. грн. Роботи з будівництва житлових будинків збільшилися на 13%, до 15 млрд. 200 млн. грн., а щодо будівництва нежитлових будівель – на 19,6%, до 15 млрд. 200 млн. грн.

Нове будівництво, реконструкція та технічне переозброєння у січні-листопаді становило 81,7% від загального обсягу.

Девелопери тільки на початку грудня вивели на ринок відразу 7 нових ЖК. Галузь відновлює колишні темпи. На думку аналітиків, наступного року темпи будівництва не будуть відставати від нинішніх. Тому можна очікувати появи нових проектів і в столиці, і в регіонах.

2 Кількість будівельних норм скоротилося втричі

Хороша новина для забудовників – в Україні за рік майже вдвічі скоротилася кількість будівельних норм.

У Мінрегіоні взяли два національних стандарти в області ремонтно-реставраційних робіт пам'яток архітектури і містобудування.

13% раніше діючих норм скасували, 44% - переглянули і перенесли в категорії добровільні.

Ринок поки не поспішає особливо радіти. Київський забудовник, який побажав залишитися невідомим, заявив, що більшість застарілих норм так і залишилися. «Будівельна галузь - це дійна корова, тому не так просто готові нагорі від неї відмовлятися», - підкреслило джерело.

Українська сертифікація будівельної галузі – це, як не крути, річ в собі. Багато забудовників неодноразово говорили про те, що система обов'язкових норм часто грає проти надійних і відповідальних девелоперів, в той час як при великому бажанні сертифікати отримували іноді практично всі.
Тим часом ринок житлової нерухомості балансує між нестабільним купівельним попитом, подорожчанням будівельних матеріалів і складністю залучити позикові кошти.

Наступний рік повинен стати показовим і продемонструвати готовність влади створювати бізнесу умови для якісної роботи.

3 Ринок трансформується в бік скорочення площ житла

Незважаючи на те, що платоспроможність покупців не поспішає повертатися до колишніх показників, на ринку є охочі придбати житло. Забудовники розуміють становище інвесторів і намагаються йти в ногу з часом - на ринку спостерігається скорочення площ і з'являються нішеві варіанти, такі як smart-квартири, де покупцеві пропонують житло мікроскопічних площ.

У компанії Інтергал Буд вирішили проаналізувати, хто і яке житло зараз купує.

«Житло економ - і комфорт-класу сьогодні купують в основному молоді люди до 35-40 років, а також люди старшого покоління для своїх дітей або з метою інвестування», – зазначає Ганна Лаєвська, заступник комерційного директора компанії «Інтергал-Буд».

За словами експерта, рік від року кількість молодих покупців зростає. Крім того, квартири цього класу, як і раніше купують переселенці.

Портрет покупця нерухомості бізнес-класу, незважаючи на кризу, залишився незмінним – це заможні українці зі стабільним заробітком у віці 30-45 років. Що стосується елітного житла, то в сьогоднішніх економічних реаліях його набувають з метою інвестування накопичених коштів.

Інвестор дедалі частіше звертає увагу на зонування простору, деякі покупці шукають квартири відразу з ремонтом. Таким чином вони економлять час і гроші.

Головне

Україна/Події

Вчора, 13:22

article_img
Знову в грі. Насіров розповів, коли приступить до роботи і яку отримав компенсацію за "прогул"

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися