Євросоюз ухвалить рішення щодо заборони на імпорт російського вугілля до п’ятниці — WSJ

6 квітня 2022, 22:15
Рішення щодо імпорту російського вугілля ухвалять до п’ятниці (Фото:REUTERS/Ilya Naymushin)

Рішення щодо імпорту російського вугілля ухвалять до п’ятниці (Фото:REUTERS/Ilya Naymushin)

Країни — члени Євросоюзу в середу, 6 квітня, підтримали заборону на імпорт російського вугілля, рішення офіційно ухвалять до п’ятниці, — про це повідомляє The Wall Street Journal.

Війна Росії проти України — головні події 3 червня

За словами дипломатів, представники Євросоюзу та деякі країни-члени закликають скоротити імпорт нафти з Росії, але ці пропозиції «зустрічають опір з боку Німеччини і деяких інших країн». У Берліні кажуть, що санкції щодо нафти і газу «завдадуть більше збитків економіці ЄС, ніж можливості Путіна вести війну», пише WSJ з посиланням на чиновників. Проти того, щоб припинити купувати російський газ, також виступають Німеччина, Угорщина і Австрія.

Відео дня

За даними WSJ, представники Німеччини неофіційно дали зрозуміти, що можуть погодитися на поетапне запровадження нафтового ембарго протягом кількох місяців. Це може дати країнам ЄС, які імпортують російську нафту у великих обсягах, час, щоб підготуватися і підлаштувати нафтопереробні заводи, призначені для російської нафти.

Раніше агентство Reuters повідомило з посиланням на джерела, що дипломати ЄС 6 квітня не затвердили нові санкції проти Росії, запропоновані Єврокомісією, тому що їм потрібно було вирішити технічні питання, зокрема, чи вплине заборона на вугілля на існуючі контракти. Співрозмовники агентства також заявили, що дипломати «з оптимізмом дивляться на можливість досягти компромісу на новій зустрічі в четвер».

6 квітня США оголосили про санкції щодо двох дочок російського диктатора Владіміра Путіна, дружини і дочки глави МЗС Росії Сєргєя Лаврова, а також про повне блокування двох найбільших російських банків Сбербанк та Альфа-банк.

Слухайте подкаст на цю тему
Показати ще новини
Радіо NV
X