Заборгованість VAB Банку і Фінансової ініціативи не перевищує 20 млрд грн - Бахматюк

23 січня 2017, 13:34
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Як заявив в інтерв'ю Ліга.net власник агрохолдингу Ukrlandfarming PLC Олег Бахматюк, реальна заборгованість Фінансової ініціативи та VAB Банку перед НБУ та Фондом гарантування вкладів становить близько 20 млрд гривень

"Є висновок перевірки, яка була проведена перед введенням тимчасової адміністрації у VAB Банк, підписаний Нацбанком, яким вже на той час керувала голова НБУ Валерія Гонтарева. Згідно з цими документами, у фінустанов близько 4,8 млрд пов'язаних кредитів. Знаєте, коли ось так нападають з усіх боків, компанія вибудовує стратегію оборони", -- розповів голова Укрлендфармінгу.

Відео дня

"Але ви ж розумієте, що найлегше будувати лінію оборони тоді, коли в компанії немає ніяких активів, тобто використовувати стратегію стандартного виведення коштів. Тому якщо на нас подають до суду, ми судимося у зворотному порядку, використовуємо будь-які механізми. Але при цьому ми не відмовляємося від жодної копійки нашого боргу. Такі тактичні удари потрібні, коли немає конструктиву", - підкреслив він.

Він заявив, що пропонує позначити загальну суму боргу, виходячи з кредитів, які існують на сьогоднішній день, сформувати міру відповідальності акціонера. "Наприклад, НБУ ми повинні близько 7,5 млрд гривень. Так що ж тепер, Нацбанку віддати, а іншим не віддавати? Ми хочемо визначити загальну суму спільно з кредиторами, з Фондом, з НБУ, а потім домовитися про розстрочення погашення на 5-7 років, механізм повернення. Ця сума набагато менша, ніж я реструктуризував вже. Я реструктуризував $1,5 млрд, а в гривнях це на сьогодні 45 млрд", - повідомив він.

Нагадаємо, раніше найбільший український агрохолдинг Ukrlandfarming PLC Олега Бахматюка просив президента Петра Порошенка і прем'єр-міністра Володимира Гройсмана втрутитися в його конфлікт з Національним банком України.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X