З Приватбанку перед введенням тимчасової адміністрації вивели 2,6 млрд грн - Гонтарєва

22 грудня 2016, 20:23
Національний банк України у зверненні до уряду про націоналізацію Приватбанку пропонував списати пасиви пов'язаних осіб на 32 млрд грн, однак Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) вдалося списати лише 29,4 млрд грн, повідомила глава НБУ Валерія Гонтарєва

"Ми звернулися на 32 млрд грн, вдалося списати – 29,4 млрд грн, так як решту грошей між тим як ми зверталися і як він (ФГВФО) списав уже немає. З цього випливає, що ці гроші звідти вивели за останні дні", - цитує Гонтареву агентство Інтерфакс-Україна.

Відео дня

Гонтарева підкреслила, що націоналізація банку була обумовлена його історією, яка налічує понад 20 років, і неправильної кредитної політикою, яку проводив банк: дуже активним кредитуванням пов'язаного з акціонерами бізнесу, неформуванням резервів, відсутністю застав на балансі банку.

"Насправді - це проблема олігархічного бенкінгу, таких банків був не один: було завдання - збирати гроші і вкладати в свій бізнес. Але навіть не це проблема, (проблема) - кредитний ризик був неприпустимий: кредитувались компанії, які не вели операційної активності, компанії-"пустушки", скоєно не було ніякого покриття, грошового потоку ", - пояснила глава НБУ.

Нагадаємо, 22 грудня Приватбанк зняв всі обмеження для клієнтів.


На засіданні у неділю, 18 грудня, Кабінет міністрів підтримав пропозицію Національного банку України (НБУ) і Ради фінансової стабільності про перехід 100% Приватбанку у власність держави.

Новим головою правління банку став колишній міністр фінансів Олександр Шлапак.

Всі подробиці про націоналізацію Приватбанку читайте в спецтемі НВ

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X