Із Дельта Банку незаконно вивели заставу на 22 млн грн

8 липня 2016, 17:38
Ліквідатор Дельта Банку викрив схему, за якою з-під іпотеки банку незаконно був виведений в подальшому перепроданий об'єкт нерухомості вартістю 22 млн грн

Як повідомляє Фонд гарантування вкладів, за виявленими фактами 22 червня в Печерське управління ГУ Національної поліції в Києві було подано заяву про скоєння кримінального злочину. Відповідні відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Розпочато розслідування.

Відео дня

Мова йде про комплексі, розташованому в Одеській області, який за умовами договору, укладеного між АТ Дельта Банк є юридичною особою, було передано в іпотеку банку. У зв'язку з цим до Державного реєстру іпотек та Єдиного державного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна були внесені відповідні записи.

Однак, незважаючи на наявні обтяження нерухомого майна і заборону на його відчуження, 11 березня цього року приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу був посвідчений договір купівлі-продажу цього об'єкта третій особі.

Варто відзначити, що АТ Дельта Банк, як іпотекодержатель, згоди на відчуження майна (предмета іпотеки) не давав. Жодного рішення, в тому числі судового, про припинення або визнання недійсним іпотечного договору не приймалося.

За даними ФГВФО, свого часу майнові права за цим іпотечним договором АТ Дельта Банк передав у заставу НБУ під надані кредити рефінансування. В результаті неправомірного виведення об'єкта нерухомості з-під іпотеки та подальшого перепродажу, договір залишився без забезпечення.

Крім того, вчинені протиправні дії унеможливлюють продаж майнових прав за кредитним договором за реальною ринковою вартістю для задоволення вимог кредиторів банку.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X