З банку Хрещатик вивели мінімум 3 мільярди гривень – Фонд гарантування

10 лютого 2017, 09:57
Фонд гарантування вкладів фізосіб заявив, що 84% кредитного портфеля юридичних осіб банку Хрещатик – інсайдерські, 85% цінних паперів – "сміттєві"

Про це повідомили у відомстві.

В рамках ліквідаційної процедури, розпочався продаж активів банку Хрещатик. Отримані в процесі реалізації кошти будуть спрямовуватися на задоволення вимог кредиторів банку.

Відео дня

"Незважаючи на те, що "на папері" вартість активів банку, включених у ліквідаційну масу, становить 8,13 млрд грн, незалежні ліцензовані оцінювачі оцінили їх у 2,65 млрд грн", - йдеться в повідомленні.
При цьому, за сумою затверджених акцептованих вимог кредиторів банк Хрещатик є одним з найбільших банків, в яких розпочата процедура ліквідації – 6,15 млрд грн.

"Сьогодні Фондом подано 66 заяв про вчинення кримінальних правопорушень, направлено 220 позовних заяв і відкрито 270 виконавчих проваджень у тому числі з метою повернення виведених топ-менеджментом банку активів. 52% у структурі активів ПАТ КБ Хрещатик, на суму 4 305,48 млн грн, – це кредити. З них абсолютна більшість (93%) – кредити юридичних осіб", - зазначили у Фонді.

Незважаючи на те, що "на папері" вартість кредитів корпоративних клієнтів становить 4 005,68 млн грн, незалежна оцінка, майже в п'ять разів менше – 834,36 млн грн.

Серед причин, які впливають на ринкову вартість кредитів, – їх низький рівень обслуговування і малоліквідні застави. Так, понад 84% кредитного портфелю юридичних осіб (на суму 3,38 млрд грн – кредити, що надані пов'язаним з банком компаніям. З моменту визнання банку неплатоспроможним позичальники не обслуговують свої договори, незважаючи на те, що ведуть активну господарську діяльність.

Крім того, майже половина кредитного портфеля корпоративних клієнтів банку є фактично незабезпеченими:

- кредити на 1,068 млрд грн були видані під заставу "сміттєвих цінних паперів";
- і ще на 0,57 млрд грн під заставу майнових прав за контрактами або договорами поруки, або ж взагалі спочатку були беззаставними.

При цьому, за декілька днів до введення тимчасової адміністрації (в період з 30 березня по 4 квітня 2016 року) керівництвом та акціонерами банку було застосовано схему, результатом якої стало згортання заборгованості ряду пов'язаних юридичних осіб і вивільнення з-під застави високоліквідного забезпечення, вартістю майже 1 млрд грн.

Показати ще новини
Радіо НВ
X