З 1 січня набула чинності постанова Кабміну про введення референтних цін на ліки

1 січня 2017, 15:40
З 1 січня 2017 року набирає чинності постанова Кабінету міністрів України про запровадження референтних цін на деякі ліки

Як повідомляв раніше Урядовий портал, рішення стосується ліків від серцево-судинних захворювань, діабету і бронхіальної астми.

"Наші рішення дозволять удвічі знизити ціни на ліки, а хронічно хворим на астму і діабет - відшкодувати витрати", - констатував прем'єр Володимир Гройсман.

Відео дня

Він підкреслив, що уряд буде жорстко реагувати на спроби протидіяти цій реформі з боку фармацевтичної галузі та зазначив, що в цій сфері десятиліттями збагачувалися ті, хто був посередниками на фармацевтичному ринку між виробниками і споживачами.

"Не розумію, чому в Україні ліки на десятки або сотні відсотків дорожче, ніж у країнах з якими ми межуємо. Це говорить тільки про те, що всі ті, хто займався ліками в країні, використовуючи монопольне становище, робили ціни неприйнятними і нечесними по відношенню до українських громадян. Ми в цьому питанні маємо поставити крапку ", - підкреслив прем'єр-міністр.

Раніше повідомлялося, що ситуація з закупівлями ліків в Україні покращилася, про це заявила в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

За словами міністра, у державному бюджеті 2017 року на закупівлю ліків передбачено 6 млрд грн, проти 3,7 млрд грн в 2016 році.

"Тобто ліків буде набагато більше, ніж раніше", - заявила Супрун.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X