З 1 листопада офіційний курс гривні будуть встановлювати по-новому

18 жовтня 2016, 19:30
Нацбанк з 1 листопада буде встановлювати курс тільки за угодами між банками, а також банками та НБУ

Про це йдеться на сайті Нацбанку.

Раніше він формував курс за угодами між банками, банками та їх клієнтами, банками та НБУ, НБУ та його клієнтами.

"Такий крок відповідає практиці розвинутих країн, де референтні курси - аналоги нашого офіційного курсу - розраховуються на підставі міжбанківських котирувань, оскільки вони більш об'єктивно відображають вартість національної валюти по відношенню до іноземних валют", - пояснив директор департаменту відкритих ринків Національного банку Сергій Пономаренко.

Відео дня

За даними фінрегулятора, зміна розрахунку не матиме суттєвого впливу на значення офіційного курсу гривні.

Окрім того, з 1 листопада НБУ буде щоденно встановлювати офіційний курс гривні до валют 30 країн найбільших торговельних партнерів України, інших чотирьох валют з I групи Класифікатора, які не є валютами ключових торговельних партнерів і чотирьох банківських металів.

Крім цього, один раз на місяць НБУ встановлюватиме офіційний курс гривні ще до 22 валют, у тому числі до 7 валют решти країн СНД та до 15 валют країн – основних торгівельних партнерів України, які не увійшли до топ-30 торговельних партнерів України.

Як пояснив НВ Бізнес керівник управління дилінгових операцій Райффайзен Банку Аваль Юрій Гриненко, встановлення офіційного курсу гривні без урахування операцій банків із їхніми клієнтами буде більш точно відображати курс, за яким на міжбанківському валютному ринку проводяться операції. Оскільки банки мають можливість розраховуватися із клієнтами за відмінним, від міжбанківського, курсом, це дещо викривляє офіційний курс гривні.
Окрім того, після зміни методології розрахунку офіційного курсу гривні до долара буде дещо знижена маржа банків – різниця між купівлею і продажем інвалюти при операціях із клієнтами.

Показати ще новини
Радіо NV
X