З 1 березня український ринок газу переходить на добове балансування

1 березня 2019, 09:45

З 1 березня ринок газу в Україні переходить з місячного на добове балансування, повідомив Нафтогаз в Facebook.

Компанія відзначає, що це одна з ключових реформ в енергетиці.

"Інформаційна платформа була створена фахівцями Укртрансгазу в стислі терміни на базі SAP і є основою функціонування ринку газу в новому форматі. І зараз вона працює стабільно і в штатному режимі обробляє всі запити", - повідомили в Нафтогазі.

Відео дня

У компанії розповіли, що до 15.00 28 лютого 257 постачальників газу подали в інформаційну платформу свій портфель номінацій. Сформовано список з близько 310 тис. споживачів, у яких немає постачальника. З них близько 270 тис. перебувають на мережах Луганськгазу.

До 15.00 не подали номінації дві компанії, які постачають газ на умовах ПСО. Це Газпостачсервіс і ДП Монтажник, які обслуговують невелику кількість клієнтів.

До 17.00 Укртрансгаз обробив 100% номінацій.

"В онлайн-режимі можна відстежувати кількість поданих номінацій, кількість споживачів газу в реєстрах. Також працює сервіс, за допомогою якого кожен споживач може на свій EIC-коду перевірити наявність постачальника і наявність себе в реєстрі на відключення", - додали в Нафтогазі.

Балансування газової системи - це встановлення і усунення різниці між обсягами газу, які надійшли в неї через точки входу і тими, які були відібрані через точки виходу. Перехід на добове балансування планувався на 1 серпня, але тричі відкладався. У Укртрансгазі заявляли, що оператори газорозподільних мереж неналежним чином наповнювали інформаційну платформу базами ЕІС-кодів і не заходили в неї під час тестування.

Показати ще новини
Радіо NV
X