«Президент налаштований по-бійцівськи». Вітренко заявив, що боротиметься за посаду в Кабміні

19 грудня 2020, 15:29

Колишній виконавчий директор НАК Нафтогаз України Юрій Вітренко заявив, що не збирається здаватися і боротиметься за посаду в Кабінеті міністрів.

17 грудня Верховна Рада провалила голосування за призначення Вітренка першим віцепрем'єр-міністром — міністром енергетики України. Його кандидатуру підтримали лише 186 депутатів з 226 необхідних.

Відео дня

«Першою емоцією [після провалу голосування] було полегшення, але потім я зрозумів, що це все так легко не закінчиться. Мається на увазі, що і президент налаштований стратегічно і по-бійцівськи, і потім вже я почав думати, що не потрібно здаватися, особливо враховуючи, що якихось аргументів серйозних, чому я є невідповідною кандидатурою, я не почув у залі від депутатів», — сказав він в інтерв'ю YouTube-каналу Сергія Лещенка.

Вітренко додав, що хотів би зустрітися з фракціями Голос і Європейська солідарність, які не голосували за його призначення: «Трохи сумно, що утрималися Голос і ЄС. Я не говорив з ними [перед голосуванням] і, можливо, це проблема. З ними треба поговорити. Там багато друзів, які нормально до мене ставляться. Збираюся з ними поговорити і краще зрозуміти політичні проблеми».

Глава фракції Слуга народу Давид Арахамія говорив, що інших кандидатів на посаду міністра енергетики, крім Юрія Вітренка, немає, і в січні Рада розгляне його кандидатуру повторно.

Що відомо про кадрові перестановки в Кабміні

16 грудня Верховна Рада звільнила міністра у справах ветеранів Сергія Бессараба. На цю посаду призначили генерал-майора СБУ Юлію Лапутіну.

Також парламент призначив в.о. міністра освіти і науки Сергія Шкарлета на пост міністра. У фракції Голос заявили, що за його призначення голосували деякі депутати від ОПЗЖ, яких не було в залі. Депутати про Євросолідарності і Голосу зареєстрували проєкт постанови про його звільнення.

На засіданні Верховної Ради у вівторок, 15 грудня, голова Дмитро Разумков повідомив, що Сергій Бессараб та міністр екології Роман Абрамовський написали заяви про відставку. За словами Давида Арахамії, відставки Романа Абрамовського не буде — він продовжить працювати в штатному режимі.

Показати ще новини
Радіо НВ
X