Проскочили. Єврозона уникне цьогорічної рецесії — економісти

23 січня, 11:59
Економісти переглянули прогноз рецесії для єврозони (Фото:Прес-центр НБУ)

Економісти переглянули прогноз рецесії для єврозони (Фото:Прес-центр НБУ)

Економісти змінили свій прогноз щодо рецесії в єврозоні — тепер очікують на невелике зростання.

Економісти вважають, що єврозона зможе уникнути рецесії цього року, що є різким розворотом від песимістичних настроїв останнього часу.

Про це пише Financial Times із посиланням на опитування Consensus Economics.

Відео дня

За прогнозами економістів, економіка єврозони збільшиться на 0,1% у 2023 році. При цьому лише місяць тому аналітики прогнозували спад.

Така зміна обумовлена, зокрема, зниженням цін на енергоносії і більш раннім відкриттям китайської економіки, ніж очікувалося. Останнє може дати поштовх до підвищення світового попиту.

" З жовтня наші погляди радикально змінилися", - сказав головний економіст Capital Economics по Європі Ендрю Кеннінгем.

За його словами, держпідтримка виявилася щедрішою, ніж очікувалося, тоді як автомобільна галузь відновилася сильніше, ніж прогнозувалося.

На Всесвітньому економічному форумі в Давосі також звучали оптимістичніші прогнози, а Міжнародний валютний фонд дав зрозуміти, що незабаром підвищить прогнози зростання глобальної економіки.

Зокрема голова ЄЦБ Крістін Лагард заявила, що «ситуація не така погана, як ми боялися».

Крім того, глава МВФ Крістіна Георгієва сказала, що світова економіка почувається не настільки погано, як очікувалося кілька місяців тому, хоча це й не означає, що вона перебуває в хорошому стані. Усього кілька тижнів тому Георгієва говорила, що у 2023 році «половина Європейського союзу буде в рецесії».

Економісти побоювалися, що Європа опиниться серед найбільш постраждалих регіонів світу через її схильність до наслідків повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Раніше Goldman Sachs переглянув свій прогноз щодо рецесії в єврозоні на 2023 рік. Тепер банк очікує на невелике зростання європейської економіки.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X