Санкції діють. Євросоюз відмовився від 90% російської нафти

2 січня, 13:31
Матті Маасікас, посол ЄС в Україні (Фото:Estonian Foreign Ministry / Flickr)

Матті Маасікас, посол ЄС в Україні (Фото:Estonian Foreign Ministry / Flickr)

Європейські санкції завдають і завдаватимуть значних збитків російській економіці та Кремлю. ЄС радикально зменшив енергетичну залежність від Росії.

Про це заявив Матті Маасікас, посол ЄС в Україні в інтерв'ю Укрінформу.

«ЄС ухвалив дев’ять пакетів санкцій, що були ретельно розроблені, аби підірвати здатність Росії фінансувати війну. Ми радикально зменшили енергетичну залежність від Росії, адже однією з головних санкцій ЄС стало припинення 90% поставок російської нафти до Європи до кінця 2022 року, а відтак і позбавлення Москви відповідних доходів», — сказав він.

Відео дня

Маасікас зазначив, що Росія може продавати свою нафту на інші ринки, але доходи від таких продажів обмежені тим фактом, що Росія змушена робити це зі значною знижкою на кожен барель — російська нафта продається за ціною приблизно на $30 нижчою, ніж у середньому у світі.

«Крім того, і це, мабуть, найважливіший момент, таке поступове ембарго на нафту та скорочення імпорту газу звільняє Європу від енергетичної залежності від Росії», — зазначив посол.

За його словами, санкції ЄС наразі стосуються 1386 фізичних осіб та 171 організації в Росії та Білорусі.

Маасікас очікує, що в 2022 році ВВП Росії впаде на 11%, а інфляція зросте на 22%.

«Росія також страждає від нездатності виробляти „розумні“ продукти. В питанні передових технологій вона на 45% залежить від Європи, на 21% — від США, і лише на 11% — від Китаю. Водночас експорт з ЄС та США закритий», — додав посол.

Показати ще новини
Радіо NV
X