Євросоюз ввів секторальні економічні санкції проти Білорусі

24 червня 2021, 14:37

Рада Європейського союзу сьогодні схвалила секторальні економічні санкції проти Білорусі.

У прес-релізі на сайті Ради ЄС зазначено, що нові обмежувальні заходи введені у відповідь на ескалацію порушень прав людини в Білорусі та жорстокі репресії проти громадянського суспільства, демократичної опозиції та журналістів, а також на примусову посадку літака Ryanair в Мінську і пов’язане з цим затримання журналіста Романа Протасевича і його дівчини Софії Сапеги.

Відео дня

«Нові адресні економічні санкції включають в себе заборону на прямий і опосередкований продаж, поставки, передачу або експорт кому-небудь в Білорусі обладнання, технологій або програмного забезпечення переважно для стеження або перехоплення Інтернет- або телефонних повідомлень; а також на товари і технології подвійного призначення для використання військовими і певними особами, організаціями та органами в Білорусі. Торгівля нафтопродуктами, карбонатом калію (поташем) і товарами, які використовуються для виробництва або виготовлення тютюнових виробів, обмежена», — йдеться в повідомленні.

Крім цього, обмежено доступ Білорусі до ринків капіталу ЄС. Європейським компаніям заборонили надавати послуги страхування білоруському уряду, державним органам країни і держагентствам. Європейський інвестиційний банк зупинить виплати в рамках існуючих угод щодо проектів в білоруському державному секторі і будь-яких існуючих контрактів на надання технічної допомоги.

21 червня Рада Євросоюзу схвалила четвертий пакет санкцій проти Білорусі через безперервні репресії в країні і примусову посадку в Мінську літака Ryanair, на борту якого летів Роман Протасевич. Загалом у списку, який опубліковано в офіційному журналі ЄС, вісім юридичних осіб і 78 фізичних.

Таким чином, Євросоюз збільшив перелік людей і компаній, проти яких введено санкції через ситуацію в Білорусі, приблизно вдвічі. Тепер у ньому 166 фізосіб і 15 компаній. Перелік поповнили в основному судді і високопосадовці правоохоронних органів. До санкційного списку потрапили також відомі білоруські бізнесмени з найближчого оточення Лукашенка і російський мільярдер Михайло Гуцерієв, якого в ЄС назвали давнім другом білоруського диктатора.

Показати ще новини
Радіо НВ
X