Відмова від російського палива. Мішель розповів, як Євросоюз подолає енергозалежність від РФ

29 березня 2022, 15:30

Євросоюз позбавиться залежності від російських вугілля, нафти та газу, а потім і від викопного палива взагалі.

Про це, як повідомляє Інтерфакс-Україна, заявив голова Європейської ради Шарль Мішель, викладаючи намічену програму ЄС із забезпечення енергетичної безпеки, центральним пунктом якої є порятунок від залежності від російських енергоресурсів.

Відео дня

«Ми маємо звільнитися від залежності від викопного палива і ще швидше — від залежності від російських вуглеводнів», — заявив Мішель.

Глава Євроради вважає, що суттєвий прогрес вже є і буде розвинений далі найближчими місяцями.

«Кілька днів тому, минулої п’ятниці (25 березня, — ред.), у Брюсселі було підтверджено рішення, як діяти: ми як члени союзу, нарешті, почнемо обговорювати спільні закупівлі газу. Ми, нарешті, запровадимо спільні стратегії європейського зберігання запасів газу та прискоримо необхідні інвестиції в інфраструктуру, наприклад, в інтерконектори та термінали для скрапленого газу», — пояснив Мішель.

Слухайте подкаст на цю тему

«І ми також як члени Євросоюзу, звичайно, вирішуватимемо питання зростання цін, яке болісно впливає на наші домогосподарства та наші економіки», — запевнив голова Євроради.

Раніше, 28 березня, офіційний представник Єврокомісії Тім Макфі заявив, що Єврокомісія планує позбавитися російських енергоресурсів до 2027 року, і ці плани схвалені лідерами країн ЄС.

«Ми бажаємо бути повністю незалежними від викопного російського палива до 2027 року. І ми сподіваємось скоротити наш попит (на російський газ) на дві третини до кінця нинішнього року. Це мета, яку ми поставили і яка була затверджена Європейською радою, і ми зобов’язалися зробити це», — сказав він.

«Європейська рада вітала цю нашу роботу, і деталі будуть представлені до кінця травня», — додав Макфі.

Показати ще новини
Радіо NV
X