Другий золотодобувач у світі. Євросоюз може заборонити імпорт російського золота за США — Bloomberg

1 липня, 16:22
За підсумками 2021 року, Росія експортувала золота на 12,6 млрд фунтів (Фото:Jingming Pan\Unsplash)

За підсумками 2021 року, Росія експортувала золота на 12,6 млрд фунтів (Фото:Jingming Pan\Unsplash)

Євросоюз може накласти санкції на російське золото. Профільні експерти вважають це символічним кроком.

Євросоюз працює над новими санкціями проти російського золота, повідомляє Bloomberg з посиланням на співрозмовників, наближених до процесу.

Ці санкції спрямовано перекриття чергового джерела доходів Москви. Як зазначає агентство, Росія є другою за величиною золотовидобувною країною у світі, яка за підсумками 2021 року експортувала золота на 12,6 млрд фунтів.

Відео дня

Раніше країни Великої Сімки оголосили про плани заборонити імпорт золота із Росії. У Британії вважають, що цей захід надаватиме «великий вплив» на здатність Росії фінансувати свою армію.

У той же час галузеві аналітики виражають менший ентузіазм і вважають цю заборону більш символічними, оскільки накладені на Росію санкцію фактично вже закрили ринки Європи та США.

Також вони зазначають, що навіть потоки до традиційних центрів торгівлі в Лондоні та Цюріху в основному вичерпалися через самосанкції з боку галузі.

Як зазначає агентство, підготовка до нового пакету санкцій продовжується. Новий пакет також охоплюватиме корективи раніше схвалених заходів, які можуть включати зміни правил транзиту підсанкційних товарів до російського Калінінградського анклаву.

Нагадаємо, що 28 червня США ввели заборону на новий імпорт російського золота.

Раніше на тлі чуток про запровадження таких санкцій у РФ зробили крок до засекречення даних про золотий запас. Російська Держдума ухвалила законопроект, що дозволяє визнавати держтаємницею відомості про розміри золотого запасу та державних валютних резервів РФ.

За день до цього Японія ввела нові санкції щодо Росії, які включали заборону імпорту російського золота.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X