Європа встигне обмежити апетити Росії в Північному потоці-2

4 березня 2019, 16:58

Директива ЄС, яка зобов'язує надати доступ до Північного потоку-2 іншим постачальникам, вступить в силу до початку роботи газопроводу

Газова директива ЄС з поправками вступить в силу швидко і буде застосовуватися до газопроводу Північний потік-2, заявив генеральний директор Генерального директорату Єврокомісії з енергетики Домінік Рісторі. Про це повідомляє Інтерфакс .

Відео дня

"Директива вступить в силу швидко, в будь-якому випадку, до початку Північного потоку-2. Тобто ця директива буде застосовуватися до цього проекту", - заявив Рісторі після засідання Ради ЄС з енергетики, на якій міністрів країн ЄС було поінформовано про підготовку остаточного затвердження директиви.

Він повідомив, що багато держав ЄС висловлювалися на користь того, щоб застосування цієї директиви здійснювалося негайно після публікації і з урахуванням всіх поправок.

За словами Рісторі, це дуже важливий момент, тому що гарантує швидку адаптацію директиви до національних законодавств країн ЄС.

"Таким чином, є політична воля в тому, що стосується схвалення цього тексту і його реалізації. Обидва ці елементи взаємопов'язані", - пояснив він.

Рісторі також нагадав, що Європейська комісія висунула влітку 2017 року пропозицію по мандату на переговори з Росією.

Як повідомлялося, в зв'язку з будівництвом Північного потоку-2 Єврокомісія ще в 2017 році запропонувала внести зміни в європейську Газову директиву , згідно з якою на газопроводи з третіх країн в ЄС повинні поширюватися ті ж правила, що і на трубопроводи всередині Євросоюзу. Одне з них: постачальник газу не може бути одночасно власником газопроводу, а його оператор зобов'язаний надавати доступ до нього іншим постачальникам.

Німеччина прагнула запобігти ухваленню цих поправок. В результаті німецький уряд досяг компромісного рішення, згідно з яким нові правила будуть поширюватися і на Північний потік-2, проте Німеччина отримує право робити винятки з них після перевірки і схвалення їх Єврокомісією.

У МЗС України заявили, що такі поправки до газової директиви відповідають вимогам України.

Раніше глава правління Нафтогазу України Андрій Коболєв допустив ймовірність, що Північний потік-2 не буде побудований . На думку Коболєва, якщо ж це станеться, Україна втратить весь транзит газу.

Показати ще новини
Радіо НВ
X