Європа може обмежити наш імпорт газу в разі припинення Росією транзиту через ГТС України - Коболєв

16 травня 2019, 12:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Глава НАК Нафтогаз України Андрій Коболєв не виключає, що Словаччина обмежить можливість України імпортувати газ в разі припинення Росією транзиту через ГТС України.

Про це глава Нафтогазу Андрій Коболєв заявив 16 травня в Києві в ході Міжнародної інвестиційної конференції, організованої компанією Concorde Capital. Захід транслюється в Facebook.

Відео дня

Він підкреслив, що Україні критично важливо підготуватися до кризи, яка може виникнути в разі припинення транзиту. Коболєв підкреслив, що потрібно створити додаткові запаси газу в підземних сховищах.

"В випадку повного переривання транзиту територією України є велика вірогідність проголошення надзвичайного стану в країнах ЄС, наприклад в Словаччині, яка є головним коридором постачання газу з Європи до нас. Відповідно, вони можуть обмежити нашу можливість імортувати газ з Європи. Нам потрібно буде покладатися на наш власний запас, який повинен, за нашими оцінками, бути приблизно рівним 20 млрд кубічних метрів на початок опалювання сезону", - сказав він.

Чинний транзитний контракт України з російським Газпромом було укладено в 2009 році терміном на 10 років. Після його завершення 31 грудня 2019 року російський монополіст планує максимально скоротити транзит свого газу через територію України.

Moody's прогнозує, що після завершення діючого контракту обсяги транзиту впадуть до 40-50 млрд куб. м на рік.

У Газпромі неодноразово заявляли, що будівництво Північного потоку-2, який буде постачати російський газ до Німеччини по дну Балтійського моря, буде завершено до кінця 2019 року. 6 травня в компанії повідомили, що вже укладено понад 1170 км газопроводу (близько 48% від загальної протяжності) в водах Фінляндії, Швеції та Німеччини. 30 квітня почалися роботи з укладання газопроводу в російських водах. Будівництво затримує позиція Данії: в березні Національне енергетичне агентство Данії відмовило в погодженні альтернативного маршруту для Північного потоку-2.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X