Єврокомісія оштрафувала MasterCard на півмільярда євро за завищення комісій

22 січня 2019, 14:12

Європейська комісія оштрафувала компанію MasterCard на 570,6 мільйонів євро за штучне завищення комісій за обробку транскордонних операцій з дебетових і кредитних картах в межах ЄС.

У заяві на сайті Єврокомісії йдеться, що штраф MasterCard був знижений на 10%, оскільки компанія співпрацювала зі слідством.

"Правила MasterCard перешкоджали пошуку магазинами більш вигідних умов, які пропонують банки в інших державах-членах ЄС, і тим самим штучно завищували вартість карткових платежів, завдаючи шкоди споживачам і рітейлерам ЄС", - заявила член Єврокомісії з питань конкуренції Маргрете Вестагер.

Відео дня

Розслідування Єврокомісії щодо платіжних систем почалося ще в 2013 році, а через два роки MasterCard було направлено повідомлення про претензії. У документі зазначалося, що правила MasterCard не дають банкам пропонувати рітейлерам, розташованим в іншій державі Європейської економічної зони (ЄЕЗ), більш низькі тарифи, ніж ті, які діють в такій державі.

Єврокомісія також стверджувала, що MasterCard порушувала антимонопольне законодавство ЄС, "встановлюючи штучно завищену мінімальну вартість обробки транзакцій з використанням карт MasterCard, випущених в інших регіонах світу".

У 2017 році MasterCard очікувала, що штраф може скласти до мільярда євро, але в грудні 2018 року зарезервувала під нього 650 мільйонів доларів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X