Morgan Stanley рекомендує клієнтам віддавати перевагу коротким євробондам України замість довгих

25 червня 2019, 09:53

Morgan Stanley змінив рекомендацію з «купувати» на «нейтральну» за українськими єврооблігаціями з погашенням в 2028 році.

Це пов'язано з їх подорожчанням у район цільового рівня 8% річних і збереженням ризиків щодо ПриватБанку, МВФ і переговорів з Росією про транзит газу, йдеться в звіті банку по Україні, що вийшов на минулому тижні за підсумками візиту його аналітиків до Києва, пише Інтерфакс- Україна.

Відео дня

"Ми зміщуємо наші переваги з довгого кінця на короткий кінець кривої", - підкреслили аналітики.

Згідно зі звітом, тепер серед українських паперів Morgan Stanley виділяє єврооблігації з погашенням в 2021 році.

Аналітки банку вказали в звіті в якості позитиву на прихильність нової адміністрації наступності політики і постійній співпраці з Міжнародним валютним фондом, в тому числі щодо земельної реформи. Вони прогнозують, що Україна може отримати транш від МВФ в четвертому кварталі 2019 року, що дозволяє вважати керованою ситуацію з обслуговуванням і погашенням державного боргу, особливо з огляду на збільшення вкладень нерезидентів в облігації внутрішньої держпозики.

У Morgan Stanley припускають, що "бичачий" прогноз, заснований на прискоренні реформ, може матеріалізуватися, проте оцінювати його ще занадто рано, тому що відсутня впевненість в створенні президентом Володимиром Зеленським сильної реформаторської коаліції в парламенті, зберігається конфлікт з Росією і поки безрезультатні переговори про транзит газу, а також залишаються дуже високі потреби в зовнішньому фінансуванні.

Згідно з базовим прогнозом, сукупний держборг України скоротиться з 60% ВВП до 54,5% ВВП до 2023 року. Аналітики вказують на високий валютний ризик, так як частка валютного боргу становить 70%. Поліпшити ситуацію, на думку Morgan Stanley, може подальше зростання портфеля внутрішніх держпаперів у нерезидентів завдяки підключенню Clearstream, стабільності гривні і позитивним оцінакм ситуації. З початку року цей портфель вже досяг $1,8 млрд, або 6% від загального обсягу ОВДП в обігу, а до кінця 2015 року може збільшитися до 15%, вважають в банку.

Підкреслюється, що Україна все ще дуже залежна від зовнішніх ринків і здатності рефінансувати свій валютний борг. На решту 2019 року потреби в фінансуванні, виключаючи ринок внутрішніх паперів, складають близько $3 млрд, а на 2020 рік - майже $7 млрд, говориться в документі.

У звіті зазначено, що транзит російського газу через ГТС України може впасти з 63-93 млрд кубометрів на рік в 2015-2018 роках до 10 млрд кубометрів після запуску Північного потоку 2 і Турецького потоку.

Як наголошується в звіті, якщо Північний потік 2 не буде завершено до 2020 року, то Росії буде потрібен транзит 30-60 млрд кубометрів через Україну в 2020 році, а в наступні роки він може знизитися до 10-15 млрд кубометрів в рік.

"Ми очікуємо інтенсифікації переговорів після виборів, коли буде сформовано новий уряд. Але, враховуючи, що зниження обсягів транзиту газу, швидше за все, буде поступовим, вплив на платіжний баланс і ВВП буде поступовим і буде залежати від остаточних угод", - вважають в Morgan Stanley.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Його аналітики припускають втрату близько $1 млрд транзитних надходжень в наступному році, що виглядає економічно прийнятним, тоді як в останні роки транзит приносив Україні близько $3 млрд.

Нагадаємо, Україна 13 червня здійснила випуск семирічних єврооблігацій обсягом 1 млрд євро. За даними Мінфіну, попит на них досяг 6 млрд євро. Початковий орієнтир прибутковості випуску становив 7,125% річних. Він був знижений до 6,75% річних через великий попит. Міністр фінансів Оксана Маркарова підкреслила, що Україна випустила номіновані в євро єврооблігації вперше за останні 15 років.

24 червня Маркарова заявила, що Україна, ймовірно, в цьому році більше не буде виходити на міжнародні ринки капіталу.

Показати ще новини
Радіо NV
X