Скасування пільг. Коли для ФОП повернуть податок 5% замість 2% і введуть штрафи

Коли для ФОП скасують податок у 2% і повернуть 5% (Фото:gstockstudio/depositphotos)
Комітет Верховної Ради з питань податкової політики підтримав законопроєкт № 8401, яким пропонується скасувати пільгову ставку для ФОПів 3 групи у розмірі 2% з доходу. Також відновиться накладення штрафів за порушення видачі чеків (використанням РРО).
За підтримки Міжнародного валютного фонду уряд України планує відновити довоєнний стан податкового адміністрування та політики. Про це йдеться у Меморандумі про економічну та фінансову політику Моніторингової програми за участю ради директорів МВФ (PMB) Інтерфакс-Україна.
Пресслужба Міністерства фінансів повідомила, що програма передбачає заходи щодо збільшення податкових надходжень та пожвавлення внутрішнього ринку запозичень, забезпечення довгострокової стабільності фінансового сектора, стримування монетарного фінансування, а також покращення державного управління та прозорості державних інститутів.
«Лист про наміри та Меморандум про економічну та фінансову політику містять заходи, які реалізував та планує реалізувати уряд України та Національний банк України протягом періоду дії програми у 2022—2023 роках. Їх було схвалено Радою директорів Міжнародного валютного фонду 19 грудня «, — йдеться у тексті Листа.
Що зміниться
З 1 липня 2023 року мають повернути довоєнну ставку у розмірі 5%. Крім скасування 2% податку для ФОПів, законопроєкт передбачає:
- скасування пільги зі сплати податку для 1 та 2 груп ФОП;
- повернення штрафів за порушення використання РРО;
- поновлення документальних перевірок.
«Орієнтовний приріст надходжень у 2023 році від скасування змін спрощеного режиму оподаткування оцінюється приблизно на рівні 0,13% ВВП у 2023 році. Ми також продовжуємо працювати над ширшим дизайном податкової політики та заходами для побудови сучасної системи адміністрування доходів (зокрема, включаючи обмеження можливості ухилення від оподаткування ПДФО через використання спрощеного режиму оподаткування платниками податків III групи), що допоможе нам досягти цілей фіскальної політики у післявоєнний період», — йдеться у Меморандумі.
Наголошується, що виконання положень Меморандуму наблизить країну до запуску нової повноцінної програми співпраці з МВФ у 2023 році.