ЄС створює компанію для обходу санкцій США проти Ірану

31 січня 2019, 11:26

Країни Євросоюзу створюють цільову компанію для обходу санкцій США проти Ірану.

Як повідомляє DW, 31 січня на зустрічі міністрів закордонних справ країн ЄС в Бухаресті буде оголошено про створення агентства, через яке будуть здійснюватися розрахунки за операції між європейськими і іранськими компаніями.

Відео дня

Агенція буде необхідна у тому випадку, якщо приватні банки, побоюючись штрафних заходів США, відмовляться їх проводити. Ініціаторами створення компанії стали Німеччина, Франція і Велика Британія. 

Цільова компанія зі штаб-квартирою в Парижі буде діяти як посередницьке бюро. Зокрема, Іран зможе і далі постачати нафту та інші товари в Європу.

Гроші за них це бюро буде направляти не в іранські банки, а європейським компаніям, які продають в Іран промислові товари, медикаменти і продовольство.

При цьому цільова компанія не в змозі захистити європейські компанії від санкцій США - її використання буде цікаво лише тим фірмам в Європі, які націлені на роботу з Іраном і не побоюються заборони доступу до американського ринку.

Створення цільової компанії має і геополітичний вимір - з її допомогою ЄС намагається врятувати угоду з Іраном щодо його ядерної програми.

8 травня 2018 року президент США Дональд Трамп заявив про вихід з угоди щодо ядерної програми Ірану. Він назвав угоду несправедливою та висловив сумнів у тому, що вона обмежить ядерні амбіції Тегерана.

Потім Вашингтон розширив санкції проти Ірану і звимагав від держав-союзників припинити купувати у нього нафту під загрозою санкцій щодо компаній-закупівельників.

Іран у відповідь поскаржився в Міжнародний суд ООН, а також оголосив, що якщо експорт іранської нафти буде блокований, то він перекриє поставки нафти на міжнародний ринок через Ормузьку протоку. Через цю протоку йде близько 20 відсотків усього світового експорту нафти.

Історична угода щодо іранської ядерної програми від 2015 року передбачає зняття частини санкцій з Ірану в обмін на обмеження його можливостей зі збагачення та зберігання ядерних матеріалів.Проти виходу з угоди виступили провідні країни ЄС і Росія.

Показати ще новини
Радіо НВ
X