На відновлення України. У Євросоюзі обговорюють подальшу долю активів Центробанку РФ — Bloomberg

4 листопада 2022, 15:41
Банк Росії (Фото:cbr.ru)

Банк Росії (Фото:cbr.ru)

У Євросоюзі працюють над передачею заморожених активів Центробанку РФ для відновлення України.

Євросоюз вивчає можливість використання заморожених активів Центробанку Росії на мільярди євро для допомоги у відновленні України, пише Bloomberg із посиланням на джерела.

Відео дня

Як зазначає агентство, переговори перебувають на ранній стадії. Так, нещодавно експертам із правових питань було доручено вивчити можливі варіанти.

Оцінка того, чи можливо отримати ці активи і якщо так, то яким чином надзвичайно складна і потенційно загрожує юридичними наслідками.

Однак, оскільки вторгнення РФ в Україну триває і санкції не можуть його стримати, у Брюсселі вивчають способи назавжди позбавити Росію доступу до заморожених коштів.

У ЄС зосередяться на тому, як зрештою конфіскувати хоча б частину приблизно з $300 млрд. резервів ЦБ РФ, заморожених Євросоюзом, Сполученими Штатами та іншими союзниками.

Єврокомісія «вивчає, як змусити Росію заплатити за заподіяні нею руйнування», і лідери ЄС попросили її «надати варіанти використання заморожених активів для відновлення України відповідно до законодавства ЄС та міжнародного права», — сказав прессекретар Крістіан Віганд, додавши, що обота ведеться".

За словами співрозмовників видання, це питання порушувалося перед США, але неясно, чи вживе адміністрація Байдена заходи щодо вилучення російських резервів.

У травні чиновники Мінфіну США висловили стурбованість про створення такого прецеденту, який завадить центробанкам інших країн розміщувати свої активи у Штатах.

Раніше повідомлялося, що МВФ обговорюватиме всередині організації можливість конфіскації валютних резервів центробанку Росії.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X