ЄС дозволить третім країнам користуватися механізмом розрахунків з Іраном

31 січня 2019, 23:17

Велика Британія, Німеччина і Франція оголосили про створення спеціального механізму фінансових транзакцій з Іраном, щоб обійти американські санкції.

У спільній заяві говориться, що спеціальна юридична особа INSTEX (Інструмент для підтримки торговельних обмінів) повинна забезпечити проведення торгових угод між європейськими компаніями і Іраном в рамках закону.

Відео дня

Надалі, як зазначається в комюніке, треті країни зможуть скористатися INSTEX. Велика Британія, Німеччина і Франція на даний момент розробляють механізми досягнення цієї цілі.

"Це є чітким, практичним підтвердженням того, що ми зберігаємо прихильність до історичної ядерної угоди, укладеної з Іраном, за умови, що Іран продовжує виконувати її умови", - заявив міністр закордонних справ Великої Британії Джеремі Хант.

Нагадаємо, що компанія INSTEX зі штаб-квартирою в Парижі буде діяти як посередницьке бюро. Іран зможе і далі постачати нафту та інші товари в Європу.

Європа зважилася на цей крок після того, як США вийшли з угоди щодо ядерної програми Ірану.

Вашингтон відновив санкції проти Ірану і зажадав від держав-союзників припинити купувати у нього нафту під загрозою санкцій щодо компаній-закупівельників.

Показати ще новини
Радіо НВ
X