Банкіри очікують, що Нацбанк поліпшить прогноз падіння української економіки

22 жовтня 2020, 14:02
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Банкіри очікують, що НБУ поліпшити прогноз падіння ВВП України до 5% і допускають погіршення прогнозу інфляції.

Національний банк України може покращити прогноз падіння валового внутрішнього продукту (ВВП) на 2020 рік з озвучених в липневому прогнозі 6% до 5%. Про це заявили опитані агентством Інтерфакс-Україна банкіри.

Відео дня

«Останні статистичні дані показують, що відновлення економічної активності в Україні відбувається швидше, ніж очікувалося. Тому ми очікуємо перегляду макропрогнозу НБУ в жовтні в бік поліпшення - скорочення ВВП у 2020 році на 5%, зростання споживчих цін - на 4,2-4,5%», - вважає директор департаменту стратегії Кредобанку Роман Лепак.

За його оцінками, НБУ збереже макропрогноз на 2021 рік, таким чином, очікування щодо зростання ВВП залишаться на рівні 4%, інфляції - 5,5%.

Глава правління Кредитвест Банку Ігор Тихонов також вважає, що НБУ може поліпшити прогноз падіння ВВП на 2020 рік до 5%.

«За підсумками серпня падіння ВВП України оцінювалося в 5,8%. З урахуванням відновлюється ділової активності, що видно і по рівню споживання електроенергії, і по заторів у великих містах, вважаю, до кінця року ми можемо вийти на падіння, порядку, 5% », - зазначив Тихонов.

Також він зазначив, що цей прогноз приблизно відповідає очікуванням уряду-4,8%. У той же час Тихонов вважає, що НБУ може переглянути прогноз інфляції на 2020 рік у бік погіршення з 4,7%. На його думку цей показник може значно прискоритися до кінця року.

«Це буде обумовлено зростанням цін на енергоносії і, особливо, на газ, ефектом відкладеного попиту з боку населення, який буде стимулювати нарощування імпорту, а також зростанням курсу долара в останні місяці», - додав Тихонов.

Такої ж думки щодо можливого поліпшення прогнозу ВВП на 2020 рік дотримується і головний менеджер з макроекономічного аналізу Райффайзен Банку Аваль Сергій Колодій.

«Падіння ВВП в третьому кварталі, очевидно, буде менше прогнозованого НБУ (7,4%), тому з високою часткою ймовірності буде трохи поліпшений і прогноз ВВП на 2020 рік», - вважає Колодій.

Однак він додав, що з урахуванням другої хвилі пандемії в світі Нацбанк може незначно погіршити прогноз ВВП на наступний рік з поточних 4%.

На думку експерта НБУ може також трохи погіршити прогноз інфляції на наступний рік у зв'язку з плавною девальвацією гривні і різким збільшенням мінімальної зарплати з 5 тис. грн до 6 тис. грн і окладів працівників в бюджетних установах (На 20-70%) з 1 січня 2021 року.

Нагадаємо, що влітку Нацбанк прогнозував падіння ВВП України за підсумками року на 6% зі зростанням на рівні 4% вже з 2021 року. Також НБУ очікував прискорення інфляції до 4,7% до кінця поточного року і наближення її до середньострокової мети Національного банку 5% в наступні роки.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X