Ректор-засновник. Роман Шеремета — про Американський університет у Києві, українську корупцію та лякаюче віртуальне майбутнє

13 лютого 2022, 10:10
NV Преміум

Роман Шеремета, український економіст, який після 20 років блискучої кар'єри у США повернувся, щоб очолити в Україні Американський університет, — про мету цього проєкту, російське й українське лобі в США, та головну помилку політичного Києва.

Р оман Шеремета, український економіст, шанований у США і мало відомий на батьківщині, широко усміхається НВ, запрошуючи на каву та розмову. Більшу частину свого професійного життя Шеремета провів в Америці, займаючись поведінковою та експериментальною економікою в Case Western Reserve University, приватному університеті у Клівленді, штат Огайо, й досягнув у цьому значних успіхів.

Відео дня

Авторитетний американський рейтинг Ideas ще у 2018 році назвав Шеремету одним із 30 найперспективніших молодих економістів США, а за кількістю наукових цитувань він серед лідерів в українській економічній науці.

У Київ Шеремета приїхав у справах: з початку лютого він — ректор-засновник American University Kyiv (AUK), про який зараз багато говорять у столиці. Це повноцінний міжнародний університет, який відкривається в Києві як проєкт одного з найбільших університетів США — Arizona State University і за фінансової підтримки українського бізнесу, зокрема IT-компанії EPAM, енергетичної компанії ДТЕК та співвласника мережі магазинів АТБ Генадія Буткевича.

Розмовляючи з НВ, Шеремета захоплюється й жестикулює, особливо тоді, коли йдеться про AUK та його власні довгострокові плани, пов’язані з Україною.

— Ви стали ректором Американського університету в Києві тоді, коли багато хто з американських громадян їдуть з України. Ви ж, навпаки, привозите людей та ідеї. Чи не впливають ризики війни на відкриття університету?

Показати ще новини
Радіо NV
X