Як отримати компенсацію. Питання конфіскації російських активів за кордоном не вирішене — заступниця міністра юстиції

5 липня, 11:18
Ірина Мудра каже, що Україні вже завдано близько $100 млрд збитків (Фото:facebook Міністерства юстиції)

Ірина Мудра каже, що Україні вже завдано близько $100 млрд збитків (Фото:facebook Міністерства юстиції)

Заступниця міністра юстиції Ірина Мудра в інтерв'ю італійському виданню Repubblica розповіла, скільки коштів потрібно на відновлення України та чи реально стягнути російські активи

Збитки, завдані Україні через вторгнення Росії, на кінець травня становили $92 млрд. Про це в інтерв'ю італійському виданню Repubblica розповіла заступниця міністра юстиції Ірина Мудра. «Відповідальність за всі ці масові руйнування має бути покладена на Росію, і тому одним із першочергових завдань є створення комісії з відшкодування збитків, завданих окупантами», - повідомила вона.

Відео дня

Україна користується порадами найкращих фахівців у світі у сфері міжнародного публічного права. Президент Володимир Зеленський створив робочу групу, до якої увійшли відомі професійні та академічні діячі. Вони співпрацюють з Міністерством закордонних справ та Міністерством юстиції у розробці та реалізації цього процесу. «Наша концепція компенсації фокусується на створенні комісії, яка матиме юрисдикцію щодо різних втручань залежно від характеру позивачів та типу збитків. Комісія, до складу якої увійдуть міжнародні експерти, також матиме юрисдикцію щодо вимог про відшкодування збитків від неукраїнських фізичних та юридичних осіб та від держав, які зазнали збитків внаслідок порушення Росією міжнародного права», - повідомила вона.

Мудра вважає, що міжнародна угода між Україною та зацікавленими державами, особливо тими, в яких перебувають заморожені російські активи, забезпечила б правову основу для передачі активів до компенсаційного фонду. А за потреби могло б також ввести в дію спеціальне законодавство про конфіскацію, як це нещодавно зробила Канада. США також мають дуже прогресивні процедури щодо цього на основі прийнятої в травні минулого року резолюції про боротьбу з безкарністю за військові злочини в Європі. Європейський парламент звернувся до Комісії з проханням терміново розробити правовий інструмент, який передбачає виділення заморожених російських активів для фінансування відновлення».

У цьому є багато юридичних проблем. Питання про конфіскацію активів російських олігархів є продовженням санкційного режиму, що вже діє в Європі. «Додатковим кроком буде перехід від арешту до конфіскації у випадках ще серйознішого порушення закону. Санкції, безумовно, можна посилити, запровадивши конфіскацію активів для тих, хто їх порушує. Зрозуміло, що це можуть зробити держави за наявності достатньої політичної волі», - наголосила заступник міністра юстиції.

Показати ще новини
Радіо НВ
X