Скільки податків сплачують багаті українці та що саме оподатковується

19 листопада 2021, 06:30

Найбагатші громадяни в Україні сплачують податки за ставкою, яка не перевищує 21,5%.

Про це йдеться у колонці для НВ Бізнес податкової консультантки Київського центру підтримки та розвитку бізнесу Олександри Томашевської.

Як зазначила Томашевська, при розрахунках враховувався навіть такий «дорогий» за податками варіант виплати доходу, як заробітна плата.

Відео дня

«Правда, взяли для розрахунку великі суми. Фактично ж, податок із перерахованих нами видів доходів буде на рівні 10,5—19,5%», — зазначає Томашевська.

Також вона зазначила, що під час розрахунків не розглядалася спрощена система оподаткування, оскільки автори розрахунків припустили, що доходи заможних громадян значно перевищують усі граничні обсяги виручки для платників єдиного податку.

Які податки сплачують багаті українці:

  • Податок на доходи від бізнесу - зарплата та дивіденди;
  • Роялті та відсотки за банківськими вкладами;
  • податок на операції з цінними паперами та ОВДП;
  • - Транспортний податок на дорогі автомобілі;
  • Податок на землю Податок на нерухомість.

Що стосується податку на доходи від бізнесу , високу зарплату може бути вигідно платити керівнику, який є власником, з низки причин.

По-перше, належить до витрат підприємства. По-друге, для єдиного соціального внеску ( 22%), є максимальна межа. Фактично податкове навантаження падає із зростанням зарплати.

Що стосується дивідендів, для компаній, які сплачують податок на прибуток на загальних підставах, дивіденди обкладатимуться за сукупною ставкою 6,5%. (5% ПДФО + 1,5% військовий збір).

Дивиденти, які виплачуються неплатниками податку на прибуток ( Іноземні компанії, інвестфонди) ставка складає 10,5% ( 9% ПДФО + 1,5% військовий збір).

Податок на дорогі авто є фіксованим та становить 25 тис. грн. Він стягується з автомобілів, яким не більше ніж 5 років, а його середньоринкова вартість перевищує 375 мінімальних зарплат.

Податок на землю в Україні прив'язаний до нормативної оцінки та може становити до 1%. Максимальна ставка податку на нерухомість становить до 2% мінімальної зарплати. Проте кожен населений пункт затверджує ставку самостійно.

Повну версію колонки Які податки сплачують заможні українці можна прочитати за посиланням.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X