Країни з розвиненою цифровою економікою краще відновляться від коронакризи — ВЕФ

16 грудня 2020, 18:54

Порівняно великих успіхів у пом’якшенні наслідків кризи домоглися країни, яким вдалося скоординувати дії в сфері охорони здоров’я, податкової та соціальної політики.

З наслідками пандемії коронавируса краще справляються держави з розвиненою цифрової економікою і цифровими навичками жителів, потужною системою соціального захисту, а також попереднім досвідом боротьби з епідеміями.

Відео дня

Про це йдеться в спеціальному випуску доповіді про глобальну конкурентоспроможність, підготовленого Всесвітнім економічним форумом (ВЕФ).

"Країни з розвиненою цифровою економікою і цифровими навичками були більш успішними в підтримці економічного зростання в період дистанційної роботи. Зокрема, хороші результати показали Нідерланди, Нова Зеландія, Швейцарія, Естонія та США", - йдеться в доповіді ВЕФ.

У той же час, держави з надійними системами соціальної підтримки в період кризи, такі як Данія, Фінляндія, Норвегія, Австрія, Люксембург і Швейцарія, виявилися добре підготовлені до надання необхідної допомоги тим, хто не зміг продовжити роботу. Країни з розвиненим фінансовим сектором, такі як Фінляндія, США, ОАЕ і Сингапур, змогли з більшою легкістю забезпечити надання позикових коштів малому і середньому бізнесу і запобігти масові банкрутства, додали в ВЕФ,

У доповіді також наголошується, що порівняно великих успіхів у пом'якшенні наслідків кризи домоглися країни, які зуміли успішно спланувати та скоординувати дії в сфері охорони здоров'я, податкової та соціальної політики. Серед них - Сінгапур, Швейцарія, Люксембург, Австрія і ОАЕ.

У доповіді підкреслили, що країни які раніше стикалися зі схожими епідеміями (SARS - атипова пневмонія), наприклад Південна Корея і Сінгапур, мали більш досконалий план дій, протоколи лікування і технологічні системи

Відзначається, що в цьому році ВЕФ відмовився від складання щорічного рейтингу глобальної конкурентоспроможності країн в зв'язку з винятковими заходами по боротьбі з кризою, які приймаються державами по всьому світу. Замість цього ВЕФ вирішив розглянути питання, як вихід з кризи, викликаного COVID-19, може сприяти розбудові продуктивних, стійких і інклюзивних економічних систем.

За словами засновника і виконавчого голови ВЕФ Клауса Шваба, форум багато років закликає державних діячів сфокусуватися на довгостроковому процвітання, а не тільки на короткостроковому економічному зростанні.

«У цій доповіді чітко позначені пріоритетні завдання щодо підвищення продуктивності, стійкості та відкритості економіки у міру виходу з кризи. Ставки "за" трансформацію наших економічних систем сьогодні просто небувалі, вище вже нема куди », - зазначив Шваб.

У спеціальному випуску доповіді аналізується ситуація лише в 37 країнах світу. На думку авторів звіту, жодна з цих країн не готова до відновлення і економічним перетворенням на 100%, однак деякі з них знаходяться в більш вигідному становищі.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Згідно з наведеними в доповіді оцінками, 10% -ве підвищення показників готовності може привести до збільшення ВВП цих 37 країн разом узятих на $300 млрд.

Нагадаємо, що в 2021 році Всесвітній економічний форум перенесли з Європи в Сінгапур , оскільки ця країна краще впоралася з пандемією коронавируса.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X