IT, електроніка та харчове виробництво. В Офісі Націнвестради назвали найбільш перспективні сектори української економіки

19 травня 2020, 17:22
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

В Офісі Національної інвестиційної ради проаналізували, які сектори української економіки мають найбільші перспективи росту і залучення іноземних інвестицій.

Про це йдеться в повідомленні на сайті ради.

Аналіз був проведений за період з 2010 по 2018 рік на основі показників динаміки обсягів реалізованої продукції, капітальних інвестицій та чистого прибутку підприємств.

Відео дня

За результатами аналізу в Офісі зробили висновок, що найбільш перспективними галузями української економіки є:

  • виробництво харчових продуктів;
  • текстильне виробництво;
  • виробництво одягу
  • виробництво фармацевтичних продуктів;
  • виробництво комп'ютерів, електронної та оптичної продукції;
  • виробництво електричного обладнання;
  • виробництво меблів;
  • вирощування однорічних і дворічних культур;
  • підприємства телекомунікацій;
  • підприємства, що займаються комп'ютерним програмуванням і пов'язаним консультуванням.

За словами керівниці Офісу Ольги Магалецький, дані галузі були обрані з-за найкраще співвідношення зростання чистого прибутку до зростання капітальних інвестицій. Також при складанні прогнозу враховували швидкість виходу з кризи 2014 і кількість років роботи з позитивною чистим прибутком.

Найбільший чистий прибуток з 2010 по 2018 рік за даними офісу Націнвестовета показали сфера виробництва комп'ютерного програмування (9800%), харчова промисловість (1186%) і виробництво електроустаткування (778%).

Відзначається, що компанії, що займаються комп'ютерним програмуванням за 9 років підвищили обсяг реалізованої продукції в 10 разів. Капітальні інвестиції зростали до 2016 року. У тому ж році чистий прибуток в галузі почала різко зростати і в цілому з 2010 по 2018 рік зросла на 9800%

Що стосується виробництва харчових продуктів, то дана галузь вийшла з кризи 2014 року лише в 2017 році. Капітальні інвестиції в галузь за 9 років виросли на 326%.

У сфері виробництва електроустаткування, кожна проінвестована гривня приносила зростання чистого прибутку на 3 грн, зазначають в Офісі Націнвестсовета. Нормативних актів даної галузі, за даними звіту, наростили обсяги капітальних інвестицій на 248%, а чистого прибутку на 778%

Крім зазначених вище галузей, в Офісі Націнвестсовета виділили галузь наземного транспорту. Незважаючи на загальну збитковість цієї сфери, яку формують великі підприємства, середні підприємства протягом останніх трьох років отримують позитивну чистий прибуток, зазначається в звіті. При цьому, малі підприємства стали прибутковими починаючи з 2018 року.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X