«ФРН доведеться конституцію змінити». У Мін'юсті розповіли про труднощі з конфіскацією майна російських олігархів на користь України

3 жовтня, 14:50
Ірина Мудра, заступник міністра юстиції (Фото:Міністерство юстиції України)

Ірина Мудра, заступник міністра юстиції (Фото:Міністерство юстиції України)

Питання стягнення приватних активів, наприклад, російських олігархів — дуже болюче і педантичне для країн Європи. Його рішення вимагатиме змін до законодавства.

Про це в інтерв'ю НВ Бізнес розповіла заступниця міністра юстиції Ірина Мудра.

За її словами, існує три пули активів, які можуть бути передані до фонду, який фінансуватиме відшкодування збитків України від російської агресії.

Відео дня

Перший пул — суверенні активи РФ, зокрема кошти Центробанку.

Другий — активи держкомпаній (Газпром, Росатом), які не належать ані до суверенних, ані до приватних.

І нарешті, третій пул — найскладніший. Йдеться про приватну власність, яку захищено на рівні європейських резолюцій, конвенцій та на рівні конституцій окремих країн, розповіла Мудра.

«Зараз на цьому етапі у європейських та американських чиновників менше бажання здійснювати цивільну конфіскацію таких активів. Вони готуються розширити перелік підстав кримінальної відповідальності осіб, які обходитимуть або порушуватимуть санкції, проте просто взяти і в цивільному порядку конфіскувати, поки такої готовності немає. Щоб це робити в Україні, ми розробили і прийняли закон і здійснюємо процедуру в судовому порядку. І так само може відбуватися в інших країнах. Німеччині доведеться міняти Конституцію, а це поки що не є їхнім пріоритетом», — пояснила заступник міністра юстиції.

Повну версію інтерв'ю з Іриною Мудрою Як Україні отримати компенсацію від Росії читайте тут.

Показати ще новини
Радіо НВ
X