єПідтримка для бізнесу. За яких умов ФОПи можуть долучитися до програми
Програма єПідтримка спрямована на допомогу українському бізнесу, який найбільше постраждав під час карантину. Такими категоріями є креативна, транспортна та спортивна сфери.
Отримувачі послуг єПідтримка
Отримувачі допомоги можуть використати її виключно для придбання у безготівковій формі з використанням платіжних карток та/або їх реквізитів послуг у сферах:
- культури;
- фізичної культури і спорту;
- здійснення внутрішніх пасажирських перевезень залізничним та авіаційним транспортом;
- для придбання книжок;
Нагадаємо, придбати ліки в аптечних закладах та інтернет-аптеках в рамках програми єПідтримка можуть українці віком від 60 років. Купити можна буде будь-які лікарські засоби, дозволені для застосування в Україні, як за рецептом лікаря, так і без нього.
Спеціальна картка
Оформлена в одному з банків—партнерів спеціальна картка єПідтримки запрограмована на витрати лише у законодавчо визначених категоріях бізнесів.

Умови участі ФОП у програмі єПідтримка
Бізнес може бути учасником єПідтримки, якщо ФОПи є платниками єдиного податку, провадять господарську діяльність у зазначених вище сферах на території України, зареєстровані відповідно до законодавства, та яким банком-еквайром встановлено код категорії продавця (Merchant Category Code, МСС-код).
МСС-код
До переліку сфер діяльності та кодів категорії продавця включаються:
- 5942, 7832, 7922, 7929, 7991 (культура);
- 4112, 4511 (пасажирські внутрішні перевезення залізничним та авіаційним транспортом);
- 7941, 7997 (фізична культура і спорт);
- 5912 (лікарські засоби).
Таким чином, аби за послуги або товари споживачі могли розрахуватись карткою єПідтримка, у ФОП має бути:
- POS-термінал:
- МСС-код.
У Мінцифри відзначають, що якщо категорія бізнесу ФОП відповідає одній з категорій, на які розрахована послуга єПідтримка, він автоматично долучиться до програми.
«Заявку відправляти не потрібно, клієнти вже можуть сплачувати за ваші послуги та товари карткою єПідтримка», — наголошують у відомстві.
Розрахунки
Податковим кодексом визначено обов’язок ФОП 1, 2 та 3 групи здійснювати розрахунки за надані/відвантажені товари, роботи й послуги виключно у грошовій формі: готівковій та/або безготівковій.
Оплата пройде успішно, якщо отримувач послуги єПідтримка придбає послуги чи товари в того бізнесу, чий МСС-код ухвалив Кабмін.
Оплата не пройде, якщо бізнес зареєстрований в іншій категорії.
Наприклад, придбання книжок можливе лише в книжковому магазині, але не у продуктовому чи на АЗС.
Як дізнатися свій МСС-код
МСС-код вказаний у чеках оплат, які проходять через POS-термінал ФОПів. Також можна звернутися до банку, який видавав термінал або забезпечує еквайринг на інтернет-ресурсі.
