У Мінекономіки допустили зростання ВВП на 15,5% у 2023 році. За яких умов

26 серпня 2022, 09:30
Юлія Свириденко (Фото:zoda.gov.ua)

Юлія Свириденко (Фото:zoda.gov.ua)

Протягом 2023 року економіка України має стабілізуватися та може зрости на 15,5% залежно від перебігу війни.

Економіка України може зрости на 15,5% наступного року в залежності від ходу війни, яку розпочала РФ. Про це в інтерв'ю Reuters повідомила міністерка економіки Юлія Свириденко.

Відео дня

За словами міністерки, поточні прогнози щодо валового внутрішнього продукту в 2023 році варіюються від подальшого скорочення на 0,4% до зростання на 15,5% після ймовірного скорочення на 15,5%. 30-35% цього року.

«Ми розуміємо, що нам потрібно тримати економіку у русі. Дуже складно робити нові прогнози через невизначеність. Це повністю залежить від воєнного сценарію», — зазначила глава Мінекономіки.

Також Свириденко додала, що урядовці складають макроекономічні прогнози перед початком переговорів наступного місяця з МВФ щодо нової програми кредитування.

За словами міністерки, нова програма МВФ має бути «відносно великою» і має бути узгоджена швидко, щоб допомогти вивільнити кошти від інших кредиторів та заспокоїти інвесторів.

Раніше старший економічний радник президента Зеленського Олег Устенко заявляв, що кредит МВФ у розмірі $5 млрд на 18 місяців може стати якорем для більшого пакету в розмірі $15-20 млрд від інших кредиторів.

Свириденко також закликала країни та установи-донори виконати свої обіцянки про допомогу.

" Для нас дуже важливо продовжувати отримувати цю фінансову допомогу - і допомогу в цілому - від наших партнерів", - зазначила глава Мінекономіки.

За її словами Україна отримала $12,7 млрд міжнародної бюджетної підтримки від інших країн та установ після вторгнення Росії і очікує, що до кінця року надійде ще $14 млрд із уже обіцяної допомоги.

На початку серпня уряд України запропонував МВФ активізувати роботу над новою програмою.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X