Дзвіночок рецесії. Економіка США зненацька скоротилася на 0,9%. Падіння відбувається другий квартал поспіль

29 липня, 15:32
ВВП США скоротився на 0,9% (Фото:pasja1000 / pixabay)

ВВП США скоротився на 0,9% (Фото:pasja1000 / pixabay)

Попри прогнози експертів, економіка США показала падіння другий квартал поспіль. За підсумками кварталу ВВП скоротився на 0,9%.

Економіка США скоротилася на 0,9% у другому кварталі після падіння на 1,6% за перші три місяці поточного року на тлі рекордної за останні десятиліття інфляції, що підірвала споживчі витрати. Про це пише Bloomberg.

Відео дня

Також зазначається, що жорстка грошово-кредитна політика ФРС послабила чутливі до відсоткових ставок сектори, такі як будівництво житла.

Споживчі витрати, на які припадає дві третини ВВП США, за підсумками кварталу зросли на 1%. У попередньому кварталі зростання було на 1,8%.

Остаточний продаж внутрішнім покупцям з поправкою на інфляцію скоротився на 0,3% у другому кварталі проти 2% зростання у попередній період.

На додаток до уповільнення витрат домогосподарств відбулося також скорочення інвестицій у бізнес, державні витрати та житло.

Обсяг експорту за підсумками кварталу зріс на 18%, тоді як імпорт лише на 3,1%.

"Скорочення ВВП у другому кварталі значно підвищує ризик того, що економіка впаде в рецесію до кінця року... відставання робить економіку вразливою для подальших несприятливих потрясінь, таких як потенційна енергетична криза в Європі або посилення перебоїв з поставками в Європі в другому півріччі", - зазначають опитані агентством економісти.

Медіанний прогноз в опитуванні економістів Bloomberg передбачав зростання ВВП на 0,4% за підсумками другого кварталу та зростання споживчих витрат на 1,2%.

Раніше повідомлялося, що інфляція в США досягла максимального показника з листопада 1981 року. За підсумками червня споживчі ціни у США ( Індекс CPI) зросли на 9,1% у річному вимірі. Найшвидше зростали ціни на енергоносії.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X