Вугільний "смотрящий" від Кононенка націлився на приватизацію Центренерго

6 лютого 2018, 08:19

Бізнесмен з Тореза Віталій Кропачов, якого ЗМІ називають неофіційним "смотрящим" за вугільною галуззю від народного депутата Ігоря Кононенка, заявив про плани взяти участь в приватизації державної енергогенеруючої компанії Центренерго.

Про це він розповів в інтерв'ю ЕП.

Кропачов відповів ствердно на питання, чи буде він брати участь в конкурсі з приватизації 78% акцій Центренерго.

"Будемо", - сказав він, підтвердивши, що саме з цією метою скуповував ресурсну базу держпідприємства.

Відео дня

Він також уточнив, що володіє акціями Центренерго, і що пакет в його власності "більш ніж 1%".

Кропачов зазначив, що його шахта Краснолиманська стала одним з постачальників вугілля на Центрнерго з часткою "десь 55%". Решту 45% займають державні шахти, які, знову таки, збагачують вугілля на його фабриках.

Крім того, бізнесмен також повідомив, що йому "цікавий ЗАлК". "Плануємо створити на його базі підприємство з виробництва гірничо-шахтного обладнання", - пояснив він.

Свою поведінку на ринку Кропачов охарактеризував як "купую те, що продається". Крім енергетичної галузі, його цікавить хімвиробництво.

Раніше стало відомо, що Кропачов, крім вугільних активів, скупив газовий бізнес сина Януковича та націлився на Донбасенерго.

Також у травні 2017 року повідомлялося, що нардеп Наталія Королевська вирішила позбутися вугільного бізнесу, а саме Львівської вугільної компанії, яка володіє єдиною на Західній Україні вуглезбагачувальною фабрикою Червоноградська. Одним з потенційних покупців називався саме Віталій Кропачов. Але угода нічим не закінчилася, так як продавець "вийшов з переговорного процесу".


Центренерго експлуатує Вуглегірську, Зміївську і Трипільську ТЕС сумарною встановленою потужністю 7660 МВт. Державі належить 78,3% акцій компанії.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X