Запасів вугілля на складах ТЕС на 43% менше від мінімально необхідного рівня — Укренерго
Ситуація із запасами вугілля на складах теплоелектростанцій (ТЕС) залишається критичною. Станом на 8 лютого вони зменшилися у 6,5 разу з початку листопада 2020 року — до 384,4 тис. тонн, повідомили в Укренерго.
Запаси газового вугілля за цей період зменшилися в 8,9 разу (до 240 тис. тонн), антрацитового — в 2,5 разу (до 144,4 тис. тонн).
«Зазначимо, що вугілля на складах ТЕС на 43% менше мінімально необхідних запасів. При цьому близько 49% запасів вугілля (188 тис. тонн) зосереджено лише на двох ТЕС — Луганській та Слов’янській», — йдеться в повідомленні.
В Укренерго відзначили, що перший тиждень лютого характеризувався збільшенням споживання електроенергії через сезонне похолодання. З 1 по 7 лютого воно становило 3,34 млрд кВт·год, що на 1,8% більше попередній тиждень (на 4,2% більше прогнозу).
Станом на ранок 8 лютого в аварійному ремонті перебувають 16 блоків ТЕС та ТЕЦ сумарною потужністю 5740 МВт.
У вівторок, 2 лютого, було активовано аварійну допомогу від енергосистеми Білорусі загальним обсягом 6,6 млн кВт·год для покриття дефіциту електроенергії в об'єднаній енергосистемі України.
«Необхідність активації аварійної допомоги зумовлена тим, що наразі через ремонти енергоблоки АЕС працюють в обмеженому складі (поточне сумарне навантаження 9,6 ГВт при необхідному 11−12 ГВт), а велика кількість блоків ТЕС знаходяться в аварійному ремонті або відключені через відсутність палива. Ситуація ускладнювалася ще й тим, що 2 лютого аварійно відключилися блок № 1 Запорізької ТЕС о 00:38 та № 9 Курахівської ТЕС о 15:28. Загалом, на ранок 3 лютого в аварійному ремонті перебували 18 блоків сумарною потужністю 6,45 ГВт, що стало причиною історичного мінімуму генеруючого складу в осінньо-зимовий період», — розповіли в Укренерго.
В держкомпанії додали, що забезпечують балансування енергосистеми та дотримання її операційної безпеки всіма доступними засобами.
«Наразі Укренерго не прогнозує жодних обмежень енергоживлення будь-яких категорій споживачів, тобто оператор системи передачі не планує введення графіків аварійного відключення та обмеження потужності», — додали в Укренерго.
Нагадаємо, що в Україні спостерігається дефіцит електроенергії.
18 січня державне Центренерго підключило до роботи енергосистеми енергоблоки з використанням природного газу через критичну ситуацію із запасами вугілля на складах теплоелектростанцій. Центренерго звинувачує енергохолдинг ДТЕК Ахметова в зриві поставок вугілля. У ДТЕК у відповідь заявляють, що «в повному обсязі виконують свої зобов’язання». У Центренерго кажуть, що зазнають багатомільйонних втрат через використання природного газу і просять Кабмін знизити його вартість для держкомпанії.