Всім їм хочеться їсти, і вони повернулися в бізнес – Перша шпальта

28 грудня 2016, 16:11
Колишній високопоставлений чиновник Мінекономрозвитку назвала основну причину пробуксовування реформ в Україні

У минулому році з уряду пішов цілий ряд висококваліфікованих фахівців. Це не могло не позначитися на перебігу реформ.

Те. що вони пішли, пояснюється тим, що країна не провела ключову реформу, яка є запорукою успіху всіх інших, заявила програмі Перша шпальта (ПШ) Юлія Ковалів, колишній перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі, а нині керівник офісу Національного інвестиційного ради.

Відео дня

Проблема в тому, що багато з тих, хто після Майдану на тлі патріотизму прийшли працювати в державні органи влади на рівні керівників департаментів, тепер повернулися в бізнес.

«Всім їм хочеться їсти... вони стали шукати роботу, яка б прокормила їх сім'ї», – заявила Ковалів. А без команди жоден міністр, ні заступник міністра не в змозі зробити все, що необхідно.

За словами Ковалів, якщо в 2017-му не буде запущена системна реформа державної служби, якщо не будуть проводитися нормальні конкурси з відбору ключових кадрів, то розраховувати на успіх буде складно.

Крім адекватної зарплати, яка б забезпечувала людям гідний рівень життя, важливо створити стабільну систему державної служби, яка б працювала рік за роком, а не міняла курс в залежності від того, хто прийшов до влади.

Експерти відзначають, що в минулому році реформи в країні проводилися вкрай неефективно. Професор Київської школи економіки Іван Компан вважає, що оцінити їх результативність можна на підставі того, скільки прямих іноземних інвестицій прийшло в країну.

«Без них не може жити жодна економіка, що розвивається. "Ми повинні були робити все, що в останні два-три роки, щоб до нас у двері стукали всі, хто може, – це приплив валюти, робочі місця та інтеграція в міжнародне співтовариство", – говорить Компан. – На жаль, цього немає».

Також у випуску дивіться інтерв'ю посла держави Ізраїль в Україні Еліава Білоцерковскі, в якому він розповів, як його країні вдалося створити ефективну економіку, в яку інвестори не бояться вкладати гроші, попри війну.

Завершує випуск огляд економічних подій тижня від спеціального кореспондента ПШ Майкла Щура.

Програма Перша шпальта виходить на каналі UA: Перший в партнерстві з журналом Новое Время.Показати ще новини
Радіо НВ
X