Світовий банк виступив за автоматичну індексацію пенсій в Україні з 2018 року

5 вересня 2017, 20:46
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Світовий банк виступає за необхідність введення автоматичної індексації пенсій в Україні з 2018 року, а не з 2021-го, як це передбачено існуючим проектом закону про пенсійну реформу, запропонованим Верховній Раді Кабінетом міністрів

Заявила директор Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України Сату Кахконен під час круглого столу в Києві 5 вересня, повідомляє агентство Інтерфакс-Україна .

Відео дня

"Хотіла б згадати ще одну стурбованість в цьому контексті. Ми вважаємо, що індексація, яка передбачена самим законом, повинна поширюватися на 2019-2020 роках, а не тільки з 2021 року. Це важливо для прозорості і стабільності пенсійних виплат та з метою уникнення зменшення розмірів пенсій", - сказала вона

Як повідомила Кахконен, однією з цілей реформи є створення системи, яка б ґрунтувалася на правилах, а не на суб'єктивному рішенні державного апарату.

"Ця мета не буде досягнута, якщо індексація в 2019-2020 роках залишиться на розсуд влади", - сказала вона.

Кахконен вважає, що така неоднозначність індексації пенсій в 2019-2020 роках може підірвати довіру громадян до пенсійної системи, цього потрібно уникнути.

Як повідомлялося, урядовий проект пенсійної реформи передбачає, що в 2019-2020 роках індексація пенсій буде здійснюватися окремим рішенням Кабінету міністрів.

Щорічно з 2021 року показник середньої зарплати буде переглядатися на 50% зростання зарплати за попередні три роки і на 50% індексу споживчих цін.

Раніше в уряді визначили п'ять пріоритетних пакетів реформ, які готові до прийняття в парламенті в першому і другому читанні.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X