Світовий банк назвав недостатнім зростання економіки України

19 лютого 2018, 08:22

Після шокового періоду, спровокованого втратою частини території і конфліктом на Сході, економіка України почала зростати. Це важливо, але недостатньо.

Про це заявив віце-президент Світового банку Сиріл Муллер в інтерв'ю dt.ua.

За його словами, зараз всі міжнародні партнери, які допомагають Україні подолати складний період, працюють над тим, щоб зростання економіки прискорилося.

Відео дня

"Це одне з наших ключових завдань. Ми маємо поглибити розпочаті в країні перетворення, щоб темпи розвитку економіки зросли, і стабілізація була помітною не тільки на макрорівні, але й на рівні звичайних громадян, щоб вони відчули, що їхнє життя покращилося. Тому зараз актуальним є питання поглиблення економічних змін", - зазначив керівник СБ.

На його думку, є ключові реформи, які мають бути першочерговими для уряду. По-перше, йдеться про завершення трансформації енергетичного сектора. По-друге, не можна зупиняти реформування банківського сектора. Звісно, тут найбільш актуальне зараз питання - реформування державних банків. По-третє, одним з рушіїв економічного зростання має стати більш продуктивний сільськогосподарський сектор.

"Україна має дуже важливий актив - значні запаси родючої землі. Ми вважаємо, що сьогодні в світі існує величезний попит на сільськогосподарську продукцію, зокрема продукти харчування. Україна може стати одним зі світових лідерів на цьому ринку", - наголосив Муллер.

Також у Світовому банку нагадали Україні про боргові зобов'язання. За словами Муллера, Україна зможе виплатити свої борги і в цьому, і в наступні роки. "Уже є план фінансування, який допоможе вам це зробити. Ви не залишитеся один на один з "борговою проблемою", - зазначив віце-президент СБ.

Нагадаємо, зростання економіки України в 2017 році виявилося нижчим, ніж в 2016-му. За попередньою оцінкою Державної служби статистики, реальний валовий внутрішній продукт (ВВП) збільшився на 2,2%, тоді як роком раніше зростання склало 2,3%.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X