Усе найстрашніше у сфері інфляції вже сталося — Перша шпальта

31 жовтня 2015, 08:26
Україна пройшла пік інфляції і коливання цін до кінця року буде проходити у діапазоні 2-3%, заявив заступник голови Національного банку України Дмитро Сологуб в інтерв'ю програмі Перша шпальта, на каналі UA: Перший, партнером якої виступає НВ.

Станом на кінець вересня споживчі ціни у порівнянні з аналогічним періодом минулого року зросли на 52%. "Найстрашніше, що могло трапитися з української інфляцією у цьому році вже сталося", — каже Сологуб.

Відео дня

За його словами, далі ціни будуть коливатися у діапазоні кількох відсотків. Так що загальний річний приріст споживчих цін до кінця року складе 44%.

Також НБУ не прогнозує значного падіння курсу гривні по відношенню до долара. Зараз діє гнучкий валютний курс, але тим не менш обвалу гривні немає, тому що котирування вирівнюються за рахунок ринкового попиту і пропозиції.

Всі ці тенденції дають експертам підстави думати, що регулятор повинен поступово знімати обмеження, які діють на валютному ринку. Зокрема, скасувати норми, які обмежують обіг готівки.Виконавчий директор ІК Concorde Capital Андрій Герус зазначає, що зараз ростуть золотовалютні резерви, і у НБУ з'явилося більше можливостей для скасування валютного регулювання.

Без цього, за словами економічного редактора сайту Економічна правда Юрія Панченка, не можна розраховувати на зростання економіки. "Важко очікувати, що хтось буде заводити в Україну капітал, якщо потім він не зможе вивести дохід", — говорить він.

З необхідністю лібералізації погоджується і Сологуб. Але для цього потрібні фундаментальні реформи і боротьба з корупцією. Поки ж НБУ планує скасовувати обмеження на ринку поступово.

"Повне зняття обмежень може зайняти значний час", — сказав він в ефірі програми.

Також у випуску дивіться інтерв'ю нового генерального директора найбільшої у країні нафтової компанії Укрнафта Марка Роллінса і спецрепортаж про те, чому влада не дає місцевим виробникам ліків брати участь у тендерах.

Раніше власник клініки ISIDA розповів журналістам Першої шпальти чому в Україні не можна народити дитину так само дешево, як у Прибалтиці.

Показати ще новини
Радіо НВ
X