Падіння на 1%. Експерти ООН погіршили прогноз зростання світової економіки

2 квітня 2020, 11:14

До пандемії прогноз експертів ООН передбачав зростання світового ВВП на 2,5%.

Світова економіка може скоротитися майже на 1% в поточному році в зв'язку з пандемією коронавірусу, йдеться в доповіді Департаменту з економічних і соціальних питань ООН, передає Інтерфакс-Україна.

Відео дня

На думку експертів, скорочення світового ВВП може бути більш істотним у разі збереження обмежень на економічну активність в третьому кварталі 2020 року. Також більш сильного зниження варто очікувати якщо прийняті урядами податково-бюджетні заходи не зможуть стимулювати зростання зарплат і споживчі витрати.

У доповіді наголошується, що в період глобальної фінансової кризи в 2009 році світова економіка скоротилася на 1,7%.

«Побоювання експоненціального поширення вірусу і наростальна невизначеність щодо ефективності низки заходів щодо її стримування похитнули світові фінансові ринки. При цьому ринкова волатильність перевищила пік, досягнутий в період глобальної фінансової кризи, а ринки акцій і ціни на нафту впали до багаторічних мінімумів», - йдеться в доповіді.

У самому оптимістичному сценарії експерти прогнозують помірне зниження приватного споживання, інвестицій і експорту, яке буде компенсовано зростанням державних витрат в семи провідних промислово-розвинених країнах і Китаї. Це призведе до зростання світової економіки на 1,2% до закінчення 2020 року.

Найгірший сценарій передбачає чт «численні обмеження економічної активності в ЄС і США продовжаться до середини другого кварталу», наголошується в доповіді.

Відзначається, що стає дедалі більше обмежень на пересування людей і припинення активності в Європі і Північній Америці завдадуть серйозного удару сектору послуг, особливо по роздрібній торгівлі, дозвіллєвого та готельного бізнесу і транспортних послуг.

На ці сфери припадає більше чверті всіх робочих місць в цих країнах. Оскільки через кризу ці галузі втрачають виручку, експерти прогнозують різке зростання рівня безробіття.

Також експерти відзначають, що негативні наслідки економічних обмежень в розвинених країнах негативно позначаться на країнах, що розвиваються, що призведе до зниження обсягу торгівлі та інвестицій.

Нагадаємо, що експерти рейтингового агентства Moody's передбачали, що пандемія коронавірусу може мати більш серйозні наслідки ніж фінансова криза 2008 року.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X