Вогнетривкі сейфи. Atlant Finance представила рейтинг найстабільніших українських банків

10 січня 2017, 09:06
2873
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Вогнетривкі сейфи. Atlant Finance представила рейтинг найстабільніших українських банків - фото

Для складання рейтингу звертали увагу на кілька принципових критеріїв

Аналітики компанії Atlant Finance 5-й рік поспіль склали рейтинг найбільш стабільних українських банків

Зауважимо, що за 4 роки жоден банк з цього рейтингу не було ліквідовано.

Основними критеріями при складанні рейтингу були: здатність банку без затримки повернути депозити, якщо у нього з'являться фінансові проблеми або проблеми з погашенням кредитів та зростання заборгованості клієнтів, а також рівень підтримки акціонерів і держави.

Окрему увагу приділяли фактору власника з точки зору поповнення капіталу та ліквідних ресурсів, що є основою стійкості в стресових умовах. "Жоден банк, який належить державі або міжнародним фінансовим холдингам, не був визнаний неплатоспроможним в останні роки", - коментують упорядники рейтингу.

Метою рейтингу стабільності та успішності банків є як оцінка їх надійності або якості банківських послуг, а також визначення найбільш ефективних фінансово-кредитних установ, які змогли максимально наростити масштаби своєї діяльності і одночасно отримати високий прибуток за останній рік.

Близькість до фінансових джерел - один з важливих показників, також при аналізі бралися до уваги: маркетингова політика, фінансова успішність, розвиненість регіональної мережі, рівень менеджменту, джерела фінансування, довіра клієнтів, рівень обслуговування клієнтів, рівень впровадження інформаційних технологій, рівень ІТ безпеки банківських систем.

Активи банків України на 1 жовтня 2016 року перевищили 1,276 трлн грн., загальні активи (не скориговані на резерви за активними операціями) 1,603 трлн грн. Рентабельність активів - 1,23%.
Загальний капітал банків склав 151 млрд грн., в т.ч. 264,3 млрд грн. статутний капітал.

Регулятивний капітал 141 млрд. грн. Рентабельність капіталу - 11,54%. Готівкові кошти та банківські метали становили 30 млрд грн.

Доходи банків за 11 місяців - 166,1 млрд грн., а витрати - 185,03 млрд грн.

Депозитні зобов'язання українських банків на 01.10.2016 перевищили 1,125 трлн грн., з яких депозити юридичних осіб 348,9 млрд грн. (Депозити до запитання - 90,8 млрд грн.), Депозити фізичних осіб - 410,6 млрд грн. (Депозити до запитання - 298,2 млрд грн.). При цьому державні банки контролюють 455 млрд грн. або 41% від усіх розміщених депозитів з урахуванням юридичних та фізичних осіб.

Українські банки за станом на 1 жовтня 2016 року видали кредитів на 943,1 млрд грн., з яких кредити, надані суб'єктам господарювання - 775,7 млрд грн., Кредити фізичним особам - 139,6 млрд грн. При цьому державні банки контролюють 320 млрд грн. або 34% від усіх виданих кредитів з урахуванням юридичних та фізичних осіб.

"Ми вважаємо таку частку державних банків та їхній вплив на банківський ринок не допустимими, а дії антимонопольного комітету абсурдними. Дана ситуація призведе до монополізації банківського ринку з боку держави та заважатиме розвитку конкурентоспроможність всієї галузі", - зауважили упорядники.

Журнал НВ (№9)

Справа, котра топить президента

Напередодні президентських виборів Петро Порошенко опинився в епіцентрі потужного скандалу в оборонному секторі, який може коштувати йому другого терміну

Читати журнал українською

ТОП 3

Геополітика

Вчора, 20:43

thumb img
Мінус 10% ВВП. У Bloomberg підрахували ціну п'яти років окупації Криму для Росії
6581
Фінанси

Сьогодні, 09:30

thumb img
Навіщо потрібні термінали Bloomberg і Reuters для торгів ОВДП і при чому тут курс гривні
1501
Економіка

Сьогодні, 09:00

thumb img
Поле чудес. Хто з українських агрохолдингів найбільше витрачає на розумні технології
959

Головне

Фінанси

Сьогодні, 12:36

thumb img
Нацбанк минулого тижня різко збільшив продаж валюти на міжбанку
Компанії/Ринки

Сьогодні, 11:05

thumb img
У Борисполі побудують сонячну електростанцію
Економіка

Сьогодні, 15:09

thumb img
Адвокат Дерипаски заявив, що його статки через санкції скоротилися на $7,5 млрд