Власники суден під російським прапором кинулися міняти юрисдикції, щоб уникнути санкцій

4 квітня 2022, 17:34
Зміна прапора може свідчити про діяльність, яка заборонена санкціями (Фото:Christinne Muschi / Reuters)

Зміна прапора може свідчити про діяльність, яка заборонена санкціями (Фото:Christinne Muschi / Reuters)

У березні значно збільшилася кількість суден під російським прапором, які змінили юрисдикцію, щоб приховати свої зв’язки з Росією та уникнути санкцій через її вторгнення в Україну.

Війна Росії проти України — головні події 3 червня

За даними консалтингової компанії Windward, що базується в Тель-Авіві, у березні 18 суден, які раніше ходили під російським прапором, змінили його на прапори інших країн, пише Bloomberg. Це більш ніж утричі більше ніж аналогічний показник до початку вторгнення РФ в Україну.

Відео дня

Кількість суден, які вирішили відмовитися від російського прапора, вимірюється двозначним числом вперше як мінімум із січня 2020 року.

"Деякі з цих випадків можуть вказувати на те, що зловмисники навмисно маскуються для ведення бізнесу, який не дозволений відповідно до нових санкцій", - зазначили у Windward.

Крім того, російські судна, від нафтових танкерів до розкішних яхт, що належать олігархам, відключають системи ідентифікації та передачі розташування, які завжди мають бути включені в морі. Це допомагає суднам не бути виявленими і може становити загрозу безпеці на морі.

За даними Windward, із 18 суден, які змінили російський прапор, три є танкерами, два з яких перевозять нафту. П'ять компаній, що змінили прапори у березні, безпосередньо пов'язані з російськими власниками. Одинадцять вантажних суден належать флоту компанії з Об'єднаних Арабських Еміратів і всі вони змінили прапор на Маршаллові острови. Три судна змінили прапори на Сент-Кітс та Невіс.

Показати ще новини
Радіо NV
X