Влада заявила, що підвищення соцстандартів відчують більше третини українців

8 вересня 2015, 14:40
Запропоноване урядом підвищення соціальних стандартів відчують близько 12,5 млн українців, заявив міністр соціальної політики Павло Розенко. Населення України становить 45,5 млн

"Це буде стосуватися підвищення понад 80 видів соціальних допомог, компенсацій, виплат стипендій", - сказав Розенко.

За його словами, насамперед будуть підвищені прожитковий мінімум, розмір мінімальної зарплати і мінімальної пенсії, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Відео дня

Глава Мінсоцполітики розповів, що планується підвищення прожиткового мінімуму до 1 тис. 330 грн.

У сою чергу, президент Петро Порошенко заявив, що очікує, що Верховна Рада розгляне і ухвалить законопроекти, спрямовані на підвищення соцстандартів, на наступному пленарному тижні.

Президент підкреслив, що підвищення соцстандартів планується на 13-18%. "Я розумію, що підвищення соцстандартів на 13-18%, яке торкнеться 3 млн працівників бюджетної сфери, 7,5 млн пенсіонерів і ще 1,5 млн осіб, які отримують різні види допомоги, можливо, для когось не перекриває втрати, яких зазнали люди в останній рік", - зазначив Порошенко.

У свою чергу, спікер парламенту Володимир Гройсман заявив, що Рада на наступному пленарному тижні розгляне законопроекти щодо реструктуризації боргів країни, питання безвізового режиму з ЄС, а також законопроекти, спрямовані на підвищення соцстандартів.

Порошено також заявив про недопущення дефолту і забезпечення макрофінансової стабілізації в країні.

"В умовах руйнівного військового шоку для економіки, ми з вами - єдина команда - не допустили дефолт, забезпечили макрофінансову стабілізацію і зараз, як тільки виникла маленька можливість, робимо перший крок до підвищення соцстандартів", - сказав він.

За його словами, планується схвалити законопроекти про реструктуризацію українського зовнішнього боргу, підвищення соціальних стандартів для населення, які потім будуть передані в парламент.

Як підкреслив Порошенко, саме дефолту України очікувала країна-агресор.

"Головне - я підкреслюю - того дефолту, якого очікував від нас агресор, ми уникли. Дефолт, який дозволив би агресору відразу ж пред'явити до оплати величезні борги, ми не дамо йому цього шансу", - сказав він.

Порошенко зазначив, що нині в Україні спостерігається тенденція зростання ділової активності. Найближчим часом має відновитися і економічне зростання.

За даними Порошенка, зростання депозитів у гривні за останні місяці майже на 4% свідчить про обнадійливою тенденції у банківській сфері країни.

"Ціною колосальних зусиль вдалося врятувати гривню, поліпшити платіжний і торговий баланс, який сьогодні вже позитивний, забезпечити зростання депозитів у гривні майже на 4%, що є свідченням позитивних тенденцій у банківській сфері", - сказав глава держави.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

За його словами, статистичні дані останніх двох місяців дають підстави сподіватися, що "інфляція поступово піде на спад, зростання цін зупиниться і ніякої гіперінфляції, яку прогнозували, не буде".

Як підкреслив президент, важливу роль в стабілізації фінансової ситуації в Україні відіграла реструктуризація зовнішніх боргів перед приватними кредиторами.

Він також нагадав, що ще до початку поточного року золотовалютні резерви країни становили $5 млрд, а нині ця цифра зросла до $13 млрд. Курс гривні вдалося стабілізувати на рівні 22 грн за $1.

Як повідомлялося, 30 серпня глава українського уряду Арсеній Яценюк заявив, що вніс до парламенту законопроект про збільшення соціальних стандартів.

Показати ще новини
Радіо НВ
X