Влада Києва попередила про загрозу відключення електроенергії, опалення та гарячої води у всій столиці

19 липня 2018, 16:20

Жителі Києва з 1 серпня цього року можуть залишитися без гарячої води, якщо до цього часу не буде вирішено питання боргу Київенерго перед Нафтогазом України.

Про це повідомив заступник голови Київської міської держадміністрації Петро Пантелеєв, передає УНІАН.

За його словами, це пов'язано з тим, що комунальне підприємство Київтеплоенерго 1 серпня повинно отримати в управління генеруючі об'єкти столиці ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6, проте Нафтогаз відмовляється укладати договір на постачання газу компанії, поки вона не визнає правонаступність боргів Київенерго.

Відео дня

"Об'єкти ТЕЦ-5, ТЕЦ-6 крім тепла, виробляють електроенергію, і питання постачання цих об'єктів газом є дуже актуальним. Якщо питання не вирішиться, можуть бути перебої з електропостачанням", - зазначив Пантелеєв.

За його словами, зараз 7 тис. будинків знаходяться без гарячого водопостачання. Частина з них - через гідравлічні випробування, але якщо питання не буде вирішене, то місто буде без гарячої води, крім зони обслуговування Дарницької ТЕЦ.

Він зазначив, що з 1 серпня можуть початися перебої з електропостачанням, а також існує загроза зриву опалювального сезону.

Також Пантелеєв повідомив, що заборгованість Київенерго перед Нафтогазом включає в себе близько 1,2 млрд грн нарахованих штрафів і пені.


Київенерго займається виробництвом теплової та електричної енергії, постачанням теплової енергії, гарячим водопостачанням та централізованим опаленням. Найбільшими власниками голосуючих акцій Київенерго є підконтрольні СКМ Ріната Ахметова компанії: DTEK Holdings Limited - 25%, DTEK Energy BV - 29%, Ornex Limited - 21% і ДТЕК Енерго - 18%.


Нагадаємо, що 1 травня цього року завершилася дія договору міста з Київенерго про використання цілісного енергетичного комплексу столиці. Зараз триває процес передачі в управління комунальних теплових мереж від приватної компанії Київенерго олігарха Ріната Ахметова в комунальне підприємство Київтеплоенерго.

Столиця завершила перший етап прийому теплових мереж міста від Київенерго до Київтеплоенерго. Столичні ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6 повинні перейти від Київенерго до Київтеплоенерго на другому етапі - до 1 серпня поточного року.

Київтеплоенерго в середині червня звернулося до Господарського суду Києва з проханням визнати підписаним договір з Нафтогазом на постачання газу.

У свою чергу Нафтогаз не підписує договір з Київтеплоенерго в зв'язку з відмовою КМДА приймати на комунальне підприємство Київтеплоенерго борги, раніше сформовані Київенерго перед Нафтогазом. В останньому наголошують, що така позиція КМДА вступає в протиріччя зі ст. 22 закону Про теплопостачання.

9 липня Нафтогаз України подав зустрічний позов до Київтеплоенерго в межах суперечки між сторонами про правонаступництво газових боргів і укладення договору на поставку газу.

13 липня, в Нафтогазі назвали умову вирішення конфлікту з Київенерго.

19 липня Господарський суд Києва відмовився передати заборгованість Київенерго перед Нафтогазом за спожитий газ комунальному підприємству Київтеплоенерго.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X