«Витрати зростають». Війна завдала збитків інфраструктурі України на $60 млрд — Світовий банк

22 квітня 2022, 02:55
Житловий будинок у Маріуполі, зруйнований російськими обстрілами, 18 квітня 2022 року (Фото:REUTERS/Alexander Ermochenko/File Photo)

Житловий будинок у Маріуполі, зруйнований російськими обстрілами, 18 квітня 2022 року (Фото:REUTERS/Alexander Ermochenko/File Photo)

Світовий банк попередньо оцінив збитки інфраструктурі України в $60 млрд. Ця оцінка не включає економічних витрат, що зростають, для економіки України.

Війна Росії проти України — головні події 3 червня

Група Світового банку попередньо оцінює фізичні збитки будівель та інфраструктури України від війни в $60 млрд.

Про це заявив президент банку Давід Малпас на Міністерському круглому столі на підтримку України, передає Інтерфакс-Україна.

Відео дня

« Це вузька“ вартість і не включає зростаючі економічні витрати для економіки України. Звичайно, війна все ще продовжується, тому ці витрати зростають», - заявив представник Світового банку.

Малпасс додав, що уряд та державні підприємства України стикаються з великим невоєнним бюджетним дефіцитом та борговим навантаженням.

Група Світового банку мобілізувала понад $3 млрд для України, щоб підтримати продовження основних державних послуг.

« Пріоритетом має бути задоволення поточних потреб України у фінансуванні таким чином, щоб звести до мінімуму її майбутній борговий тягар. Грантові внески будуть дуже важливими», — наголосив Малпас.

Також він заявив, що на час війни Світовий банк працюватиме над зміцненням довіри до фінансових, монетарних та фіскальних інститутів України, сприяючи стабільності валюти.

За словами представника СБ, протягом шести-восьми місяців після встановлення в Україні світу потрібно терміново зайнятися відновленням основних інфраструктурних з'єднань, таких як транспорт, електроенергія, опалення та цифрові технології.

Серед цілей у середньостроковій перспективі він виділив зміцнення макрофіскального потенціалу, відновлення міст та будинків та зміцнення сільськогосподарського та ділового секторів.

Раніше Bloomberg писав, що Євросоюз планує створити трастовий фонд солідарності для фінансування відновлення України . Держави-члени ЄС повідомили, що вони повинні сплатити основну частину витрат.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X