ЄБРР припинить доступ Росії та Білорусі до своїх фінансів

1 березня, 15:26
ЄБРР оголосив заходи проти Росії та Білорусі (Фото:ebrd.com)

ЄБРР оголосив заходи проти Росії та Білорусі (Фото:ebrd.com)

Доступ Росії та Білорусі до фінансування та експертизи Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) буде припинено на невизначений термін.

Рада директорів ЄБРР схвалила таке рішення. Його ще має схвалити Рада керуючих, йдеться у заяві організації.

"У разі схвалення керуючими доступ Росії та Білорусі до фінансів та експертизи ЄБРР буде призупинено на невизначений термін", - повідомили в ЄБРР.

Відео дня

Керуючі мають 30 днів, щоб проголосувати.

Також ЄБРР у співпраці з партнерами готує пакет екстреного фінансування для постраждалого через агресію регіону. Він може включати підтримку ліквідністю для приватного та державного секторів, а також регіонів, які постраждали від напливу біженців.

Росії загрожує міжнародна ізоляція через повномасштабний напад на Україну. США та ЄС вже оголосили кілька пакетів санкцій проти РФ. Зокрема, на вихідних США, ЄС, Британія, Канада оголосили у спільній заяві про намір відключити низку російських банків від SWIFT. "Це зупинить діяльність цих банків у всьому світі і ефективно заблокує російський експорт та імпорт", - заявила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн. Країни Заходу також запроваджують санкції проти російського центробанку, щоб заблокувати його доступ до міжнародних резервів Росії.

28 лютого через жорсткі санкції Заходу рубль обвалився, падіння досягало 40%, проте Банк Росії не зміг підтримати його інтервенціями у зв'язку з обмеженнями на використання золотовалютних резервів у доларах та євро.

Також Єврокомісія заборонить усім зареєстрованим у РФ та контрольованим Росією літакам приземлятися, злітати чи пролітати над територією ЄС.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X