Війна Росії проти України — це величезний крок назад для відновлення світової економіки — Георгієва

14 квітня 2022, 20:44
Кристаліна Георгієва, директор-розпорядник МВФ (Фото:Jason Lee / File Photo / Reuters)

Кристаліна Георгієва, директор-розпорядник МВФ (Фото:Jason Lee / File Photo / Reuters)

Економічні наслідки війни Росії проти України поширюються швидко і далеко, завдаючи найсильнішого удару по найбільш незахищеним верствам населення в усьому світі.

Війна Росії проти України — головні події 3 червня

Про це заявила 14 квітня директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Кристаліна Георгієва під час виступу у Фонді Карнегі у Вашингтоні.

Відео дня

"Економічні наслідки цієї війни поширюються швидко і далеко, на сусідні країни і за їх межі, завдаючи найсильнішого удару по найнезахищенішим людям у всьому світі. Сотні мільйонів сімей вже страждали від зниження доходів та зростання цін на енергоносії та продовольство. Війна значно погіршила їхнє становище і загрожує подальшим зростанням нерівності. Крім того, вперше за багато років інфляція становить явну загрозу для багатьох країн світу. Це величезний крок назад для відновлення світової економіки», - сказала Георгієва.

Вона додала, що темпи зростання економіки сповільнилися, а інфляція зросла, тобто «доходи людей знизилися, а труднощів стало більше».

Георгієва наголосила, що можливості боротися з наслідками пандемії та війни Росії проти України ускладнюються «поділом світової економіки на геополітичні блоки з різними стандартами торгівлі та технологій, платіжними системами та резервними валютами».

«Адаптація до цього тектонічного зрушення буде пов'язана з болючими витратами. Ланцюги постачання, науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи та виробничі мережі будуть зруйновані, і їх потрібно буде відновлювати. Основний тягар цих потрясінь ляже на бідні країни та верстви населення», - заявила голова МВФ.

У січні Фонд знизив прогноз зростання світової економіки у 2022 році до 4,4%. З того часу прогноз значно погіршився, переважно у зв'язку з війною та її наслідками. МВФ планує подальше зниження прогнозів зростання світової економіки на 2022 та 2023 роки.

«На щастя, у більшості країн показники економічного зростання залишаться позитивними. Проте вплив війни буде однією з причин зниження цьогорічних прогнозів для 143 країн, на які припадає 86% світового ВВП», — повідомила Георгієва.

У Національному банку України прогнозують, що реальний ВВП країни може скоротитися не менш ніж на третину 2022 року, а інфляція перевищить позначку 20%, але залишатиметься контрольованою.

Показати ще новини
Радіо NV
X