Очікується подальше падіння. Fitch погіршило рейтинг Росії до В з ВВВ

3 березня 2022, 02:08

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings знизило довгостроковий рейтинг дефолту емітента (РДЕ) в іноземній валюті Росії до ВВВ. Наразі очікується ще одне зниження рейтингу.

Також погіршено короткостроковий РДЕ в іноземній та національній валютах до В з F2, довгостроковий РДЕ у нацвалюті - до В+ з ВВВ. Вищий показник рейтингу країни знижено до В з ВВВ.

Відео дня

В агентстві зазначили, що потужні санкції створили загрозу макрофінансовій стабільності та підірвали готовність РФ обслуговувати державний борг.

"Події, що відбуваються, послаблять держфінанси Росії, серйозно обмежать її фінансову гнучкість, помітно знизять тенденцію зростання ВВП і підвищать внутрішні та геополітичні ризики й невизначеність", - йдеться в прес-релізі.

Аналітики також вважають, що санкції, що забороняють будь-які операції з Центральним банком Росії (ЦБР), вплинуть на основні показники кредитоспроможності РФ, ніж будь-які попередні санкції.

"Повна їх реалізація може зробити значну частину міжнародних резервів Росії непридатною для валютних інтервенцій, а істотна частка активів може бути заморожена, - повідомляється у звіті. - 32% валютних резервів Росії номіновані в євро та 16% у доларах США, і більше половини перебувають у країнах, які беруть участь у санкціях (станом на кінець червня 2021 року)", - повідомили у Fitch.

24 лютого Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну. Після цього низка країн запровадила та продовжує вводити санкції проти РФ. У країні перестали працювати ряд компаній та сервісів.

Показати ще новини
Радіо NV
X