Віце-президент Єврокомісії назвав загрозу енергетичній безпеці ЄС

7 квітня 2016, 10:25
Газотранспортний проект Північний потік-2 не відповідає ні стратегії енергетичної безпеки ЄС, ні стратегії безпеки постачання блакитного палива

Відповідну заяву віце-президент ЄК з питань Енергетичного союзу Марош Шефчович зробив у середу в Брюсселі в Європейському парламенті під час конференції, присвяченої питанню Північного потоку-2, передає власний кореспондент УНІАН.

Відео дня

За його словами, диверсифікація джерел енергії, постачальників і шляхів має вирішальне значення для забезпечення безпечних та стабільних поставок на європейські підприємства.

"Північний потік-2 так, як він виглядає зараз, не відповідає цим умовам. Що стосується безпеки поставок, Північний потік-2 може призвести до зменшення газотранспортних коридорів з трьох до, як мінімум, двох - це відмова від маршруту через Україну. Також маршрут Ямал через Польщу може опинитися під загрозою. Таке скорочення маршрутів не поліпшить безпеку поставок", - заявив він.

Нагадаємо, 7 грудня Україна попросила Єврокомісію заблокувати реалізацію проектугазопроводу Північний потік-2.

Петро Порошенко після переговорів з віце-президентом США Джо Байденом у Києві повідомив, що Вашингтон підтримав позицію Києва про неприпустимість реалізації проекту Північний потік-2.

30 листопада повідомлялося, що країни Євросоюзу можуть обговорити будівництво Північного потоку на грудневому саміті.

Північний потік - 2 є проектом газопроводу з Росії до Німеччини, по суті це розширення Північного потоку. Він передбачає будівництво третього і 4-й гілок балтійської магістралі з доведенням її потужності до 110 млрд куб. м в рік.Показати ще новини
Радіо НВ
X